Gloria Buzău - CSA Steaua, meci cu opt goluri, cu revenire de la 0-2 şi răsturnări de situaţie pe final

Duminica, 01 Octombrie 2023, ora 14:49
2712 citiri
Daniel Oprița, antrenor CSA Steaua FOTO facebook

Formaţia Gloria Buzău a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 4-4, cu echipa CSA Steaua, într-un meci din etapa a 8-a a Ligii 2 Casa Pariurilor în care a revenit de la 0-2 şi care a fost marcat de răsturnări de situaţie şi pe final, când s-au înscris tre goluri.

CSA Steaua a înscris la început prin Ilie ‘4 şi Raicu ’31.

Gazdele au revenit şi au preluat conducerea prin Chică-Roşă ’38, Dumitrache ’45 şi Dumitru ’68 (penalti).

Pe final, CSA Steaua a egalat prin Chipirliu, în minutul 89. După doar un minut Gloria a preluat din nou avantajul, prin Mihaiu. Scorul final a fost stabilit, în minutul 90+2, de golul lui Beţa de la CSA Steaua.

Tot duminică, Unirea Slobozia a învins cu 1-0 CSM Alexandria.

Meciul Corvinul Hunedoara – CS Mioveni se va disputa luni, de la ora 16.00.

Cum se votează cu urna mobilă. BEC a stabilit regulile pentru alegeri
Biroul Electoral Central a stabilit, vineri, 26 aprilie, măsurile pentru exercitarea dreptului de vot prin intermediul urnei speciale la alegerile din data de 9 iunie, menţionând, între altele,...
Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...