Bundesliga: Harry Kane o ține în viață pe Bayern München cu un gol marcat în prelungiri

Sambata, 24 Februarie 2024, ora 22:09
2016 citiri
Harry Kane FOTO facebook

Echipa germană Bayern Munchen s-a impus sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-1, în faţa grupării RB Leipzig, în etapa a 23-a din Bundesliga.

Bavarezii au început meciul cu bara lui Kane, din minutul 5, însă prima repriză nu a consemnat ocazii uriaşe în contul celor două echipe şi la pauză s-a intrat cu 0-0. În partea secundă Harry Kane a reuşit o dublă, în minutele 56 şi 90+1, ajungând la 27 de goluri în campionat, iar Sesko a înscris pentru oaspeţi, în minutul 70.

Bayern s-a impus cu 2-1 şi are 53 de puncte, ocupând locul secund, la opt puncte distanţă de lider, Bayer Leverkusen. RB Leipzig este pe 5, cu 40 de puncte.

Ce antrenor mare a confirmat că e în discuții cu Bayern Munchen pentru preluarea echipei bavareze
Actualul selecţioner al Austriei, Ralf Rangnick, a confirmat, miercuri, că se află în discuţii cu Bayern Munchen pentru a-l înlocui pe Thomas Tuchel la conducerea tehnică a clubului german...
Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...