Bundesliga: Harry Kane o ține în viață pe Bayern München cu un gol marcat în prelungiri

Sambata, 24 Februarie 2024, ora 22:09
2016 citiri
Harry Kane FOTO facebook

Echipa germană Bayern Munchen s-a impus sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-1, în faţa grupării RB Leipzig, în etapa a 23-a din Bundesliga.

Bavarezii au început meciul cu bara lui Kane, din minutul 5, însă prima repriză nu a consemnat ocazii uriaşe în contul celor două echipe şi la pauză s-a intrat cu 0-0. În partea secundă Harry Kane a reuşit o dublă, în minutele 56 şi 90+1, ajungând la 27 de goluri în campionat, iar Sesko a înscris pentru oaspeţi, în minutul 70.

Bayern s-a impus cu 2-1 şi are 53 de puncte, ocupând locul secund, la opt puncte distanţă de lider, Bayer Leverkusen. RB Leipzig este pe 5, cu 40 de puncte.

Sperietură groaznică pentru unul dintre cei mai valoroși atacanți din lume. Ce-au pățit cei 3 copii ai săi FOTO
Copiii jucătorului echipei Bayern Munchen, Harry Kane, unul dintre cei mai valoroși atacanți din lume, au fost răniţi uşor într-un accident rutier, a anunţat cotidianul Bild. Harry Louis...
Discuții aprinse în coaliție privind susținerea lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Ce spune medicul despre posibila sa retragere din cursă
Medicul Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, exclude ideea retragerii sale din cursă. Precizarea vine după ce conducerea PSD ar fi discutat luni, 15 aprilie, o astfel...