Derby în Italia: cum s-a încheiat meciul dintre Inter Milano și Napoli

Luni, 18 Martie 2024, ora 04:02
1592 citiri
Lautaro Martinez, atacant Inter Milano FOTO X Inter

Echipa italiană Inter Milano a încheiat la egalitate duminică seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa campioană a Italiei, Napoli, în etapa a 29-a din Serie A.

Într-o primă repriză în care au avut o triplă ocazie în minutul 13, gazdele au deschis scorul pe final, prin Darmian, în minutul 43. Inter a mai bifat ocazii în minutele 47 (Lautaro Martinez) şi 53 (Dimarco), dar campioana en-titre a egalat în minutul 81, prin Juan Jesus şi acesta a rămas scorul final.

Inter Milano este lider în campionat, cu 76 de puncte, la 14 puncte distanţă de echipa de pe locul secund, AC Milan, şi la 17 de Juventus, ocupanta locului al treilea. Napoli este abia pe locul 7, cu 45 de puncte, şi luptă pentru a fi prezentă cel puţin în Conference League.

Vara vine mai repede în Capri. Una dintre cele mai selecte insule din Europa e îmbrăcată acum în galben și verde și înconjurată de albastru REPORTAJ
Pe o listă a celor mai exclusiviste locuri din Europa, demne de vizitat din martie până în noiembrie, insula Capri ocupă un loc de cinste. Este refugiul ideal după sau în timpul unui...
Bucurie nebună la Inter Milano. Fotbaliștii au dansat pe manele românești VIDEO
Inter Milano a cucerit al 20-lea titlu de campioană a Italiei din istoria sa, după ce a reuşit să o învingă la limită, cu scorul de 2-1, pe marea sa rivală AC Milan, luni seara, în...