Mecanicii Ferrari au rămas cu gura căscată. Apariție de senzație pe pistă, la cursa de Formula 1 FOTO

Luni, 01 Mai 2023, ora 09:52
5379 citiri
Ivana Knoll

Croata Ivana Knoll, fotomodelul care a devenit celebră în timpul desfășurării Campionatului Mondial de fotbal din Qatar, s-a aflat la finalul săptămânii trecute la Baku, în Azerbadjan, pentru a urmări pe viu cursa de Formula 1.

Mexicanul Sergio Perez (Red Bull Racing) a câştigat, duminică, Marele Premiu al Azerbaidjanului, a patra etapă a Campionatului Mondial de Formula 1. Pentru Perez este a doua victorie din acest sezon, după cea din Arabia Saudită, din etapa a doua.

Mexicanul este, de asemenea, primul care a obţinut două victorii în Azerbaidjan. El s-a mai impus în 2021. În plus, Perez a câştigat şi cursa sprint de sâmbătă.

Cursa a fost urmărită de la fața locului de faimoasa Ivana Knoll, care a reușit să pătrundă inclusiv pe pistă, mai exact la boxa echipei favorite, Ferrari.

Începe sarabanda mutărilor din Formula 1: după Hamilton, un alt pilot a fost "transferat"
Echipa Audi, care va debuta pe griă în Formula în 2026, a obţinut semnătura lui Nico Hülkenberg, care va părăsi Haas la sfârşitul anului 2024 şi se va alătura echipei Sauber din 2025,...
Ce bombă în Formula 1: echipa Red Bull e pe cale să fie părăsită de "cel mai mare om din istoria F1"
Red Bull ar putea să fie nevoită să se descurce fără artizanul succeselor din ultimii ani. Echipa de Formula 1 este în mijlocul unui scandal. BBC Sport scrie că inginerul șef al Red...