Eșecuri pe bandă rulantă pentru românce la Miami Open

Miercuri, 20 Martie 2024, ora 07:22
2264 citiri
Jaqueline Cristian

Jucătoarea de tenis Jaqueline Cristian, locul 82 WTA, a fost eliminată, marţi, în primul tur al turneului de categorie WTA 1000 de la Miami.

Cristian a fost învinsă de sportiva franceză Diane Parry, locul 54 mondial, scor 7-6 (2), 6-2.

Meciul a durat o oră şi 46 de minute.

Prezenţa în primul tur la Miami Open este recompensată cu 23.250 de dolari şi 10 puncte WTA.

Suspendată iniţial pentru 4 ani pentru dopaj, Simona Halep a profitat de reducerea pedepsei pentru a reveni în circuit, marţi, la Miami. Revenirea ei s-a încheiat cu o înfrângere în faţa Paulei Badosa (1-6, 6-4, 6-3).

Jucătoarea de tenis Ana Bogdan, locul 66 mondial, a fost eliminată, marţi, în primul tur la Miami Open, turneu de categorie WTA 1000.Ana Bogdan a fost învinsă de sportiva cehă Katerina Siniakova, locul 16 WTA, scor 6-2, 6-4. Meciul a durat o oră şi 24 de minute.

Quarterly Report - Editia 4

Româncele s-au retras în ”valuri” de la următorul turneu WTA, în frunte cu Simona Halep
Tenismena Simona Halep, locul 1149 WTA, a fost nevoită să se retragă de pe tabloul de concurs al turneului de 250 de puncte de la Rabat, în Maroc (19-25 mai), care îi acordase un wild-card, la...
Controversata Sabalenka, prima jucătoare de top care vorbește despre cazul Halep. Ce-a spus bielorusa despre româncă
Bielorusa Arina Sabalenka (numărul 2 mondial), controversată în circuitul WTA din cauza lipsei sale de atitudine referitoare la războiul din Ucraina, este prima jucătoare de top care a...