Eșecuri pe bandă rulantă pentru românce la Miami Open

Miercuri, 20 Martie 2024, ora 07:22
2264 citiri
Jaqueline Cristian

Jucătoarea de tenis Jaqueline Cristian, locul 82 WTA, a fost eliminată, marţi, în primul tur al turneului de categorie WTA 1000 de la Miami.

Cristian a fost învinsă de sportiva franceză Diane Parry, locul 54 mondial, scor 7-6 (2), 6-2.

Meciul a durat o oră şi 46 de minute.

Prezenţa în primul tur la Miami Open este recompensată cu 23.250 de dolari şi 10 puncte WTA.

Suspendată iniţial pentru 4 ani pentru dopaj, Simona Halep a profitat de reducerea pedepsei pentru a reveni în circuit, marţi, la Miami. Revenirea ei s-a încheiat cu o înfrângere în faţa Paulei Badosa (1-6, 6-4, 6-3).

Jucătoarea de tenis Ana Bogdan, locul 66 mondial, a fost eliminată, marţi, în primul tur la Miami Open, turneu de categorie WTA 1000.Ana Bogdan a fost învinsă de sportiva cehă Katerina Siniakova, locul 16 WTA, scor 6-2, 6-4. Meciul a durat o oră şi 24 de minute.

Simona Halep, la coada clasamentului WTA. Pe ce loc este acum românca
Sorana Cîrstea este în continuare jucătoarea din România clasată cel mai bine în ierarhia WTA, conform clasamentului dat publicităţii luni. Cîrstea a coborât un loc şi este pe 30,...
WTA Madrid începe azi fără Simona Halep. Programul româncelor
Turneul WTA 1000 de la Madrid programează astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, în absența Simonei Halep, care a refuzat din motive medicale wild-card-ul oferit de...