Cum s-a descurcat Jaqueline Cristian în turul I al turneului de la Miami

Miercuri, 20 Martie 2024, ora 11:23
1688 citiri
Jaqueline Cristian FOTO facebook

După Ana Bogdan și Simona Halep, Jaqueline Cristian a fost și ea eliminiată de la Miami open, competiția din Florida.

Jaqueline Cristian nu a reușit să înregistreze un rezultat pozitiv și a cedat meciul cu Diane Parry, scor 6-7, 2-6.

După un prim set echilibrat, pe care l-a pierdut în tiebreak, românca nu a mai reușit să facă față adversarei în manșa secundă.

După rezultatele din prima zi, România a mai rămas în concurs cu o singură participantă, Sorana Cîrstea, care va debuta direct în turul al doilea.

Quarterly Report - Editia 4

Româncele s-au retras în ”valuri” de la următorul turneu WTA, în frunte cu Simona Halep
Tenismena Simona Halep, locul 1149 WTA, a fost nevoită să se retragă de pe tabloul de concurs al turneului de 250 de puncte de la Rabat, în Maroc (19-25 mai), care îi acordase un wild-card, la...
Monica Niculescu refuză să se predea! La ce turneu a ajuns în sferturile de finală
Perechea Monica Niculescu/Cristina Bucsa (România/Spania) s-a calificat, luni, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Strasbourg, dotat cu premii de 802,237 de...