Jurgen Klopp s-a enervat pe un jurnalist norvegian! "Un nătărău lipsit de grație" VIDEO

Luni, 18 Martie 2024, ora 11:04
2049 citiri
Jurgen Klopp

Echipa engleză Manchester United a învins duminică, pe teren propriu, scor 4-3, formaţia FC Liverpool, în sferturile Cupei Angliei.

Manchester United a fost condusă cu 3-2 în prelungiri, dar a reușit o revenire spectaculoasă. United a egalat în minutul 112. Darwin Nunez a pasat greşit, McTominay a recuperat şi i-a pasat lui Rashford, iar acesta a înscris făcând 3-3. Golul victoriei gazdelor a venit în minutul 120+1, când a marcat Amad Diallo.

La final, Jurgen Klopp a fost furios. După ce a fost întrebat de un ziarist norvegian despre lipsa intensității echipei sale în prelungiri, Klopp a luat foc: „Este o întrebare prostească. Dacă ne vedeai meciurile, puteai întreba și de ce în alte partide am avut atâtea energie. Nu știu câte meciuri am jucat noi recent și câte a avut Manchester United. Asta e sportul.

Sunt foarte dezamăgit de această întrebare, dar ție și s-a părut bună".

Reporterul a adăugat apoi: „Deci prea multe jocuri?”

Acest lucru l-a înfuriat pe Klopp: „Oh, nu crezi asta. Haide! Evident că nu ești într-o formă grozavă și nu am nervi pentru tine”, a spus germanul și a plecat.

Reacția lui Klopp la adresa jurnalistului norvegian i-a atras o serie de comentarii negative antrenorului. Piers Morgan a scris pe twitter: "Ce nătărău lipsit de grație atunci când e învins"

Rezultatul din Anglia care aruncă în aer lupta pentru titlu: cum s-a încheiat derby-ul orașului Liverpool
Echipa engleză FC Liverpool a pierdut miercuri seara, în deplasare, scor 0-2, meciul disputat în faţa concitadinei Everton, în etapa a 34-a din Premier League. Everton s-a impus pe...
Ce surpriză! Cine e antrenorul care îl va înlocui pe Klopp la Liverpool
Liverpool a ajuns la un acord verbal cu oficialii de la Feyenoord pentru a-l recruta pe antrenorul Arne Slot. Se aşteaptă ca un acord final să fie încheiat în acest weekend. Slot îşi...