Circ în Liga a doua: o partidă s-a încheiat cu un scor de maidan

Sambata, 08 Aprilie 2023, ora 13:23
3190 citiri

Formaţia Progresul Spartac a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 9-0, echipa Unirea Constanţa, în etapa a treia din play-out-ul Ligii a 2-a.

La pauză, scorul era de 0-4 pentru Progresul Spartac.

Cu o echipă formată în grabă, Unirea Constanța își joacă probabil ultimele meciuri din existența ei. Formația a pierdut și etapa trecută cu 7-2 meciul cu Viitorul Pandurii.

Alte rezultate de sâmbătă, din Liga 2:

CSC 1599 Şelimbăr – CSM Slatina 2-0

Unirea Slobozia – Politehnica Timişoara 1-2

AFK Csikszereda – Metaloglobus Bucureşti 2-1

Concordia Chiajna – CSC Dumbrăviţa 3-1

Ripensia Timişoara – Viitorul Pandurii 1-1

Unirea Constanţa – Progresul Spartac 0-9.

Echipa bucureşteană Dinamo a învins vineri, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia Oţelul Galaţi, în etapa a treia a play-off-ului din Liga 2.

Pe stadionul „Arcul de Triumf” Dinamo s-a impus cu 3-0, cu toate golurile marcate în repriza secundă, după un meci dominat de bucureşteni. Autorul primelor goluri a fost francezul Lamine Ghezzali, în minutele 62 şi 87, iar Cătălin Ţîră a stabilit scorul final în minutul 90+4.

În clasamentul play-off-ului din Liga 2 Dinamo este pe locul 4, cu 38 de puncte, iar Oţelul ocupă locul al treilea, cu 39 de puncte.

Cum se votează cu urna mobilă. BEC a stabilit regulile pentru alegeri
Biroul Electoral Central a stabilit, vineri, 26 aprilie, măsurile pentru exercitarea dreptului de vot prin intermediul urnei speciale la alegerile din data de 9 iunie, menţionând, între altele,...
Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...