Eșec pentru echipa lui Marius Șumudică în Turcia. Ce-au făcut cei patru români

Sambata, 24 Februarie 2024, ora 18:26
1509 citiri
Marius Șumudică FOTO facebook

Echipa turcă Gaziantep, condusă de tehnicianul român Marius Şumudică, a pierdut sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-2, meciul disputat împotriva formaţiei Başakşehir, în etapa a 27-a din Super Lig.

După o primă repriză fără gol, oaspeţii au deschis scorul la Gaziantep, prin Piatek, în minutul 60. Ambele echipe au avut câte un gol anulat de VAR. Mai întâi Başakşehir, la Turuç, în minutul 76, apoi Gaziantep, la Denis Drăguş, în minutul 79. Oaspeţii au stabilit scorul final în minutul 90+8, prin Mehdi Abeid, şi echipa lui Şumudică pierde primul meci după trei etape fără înfrângere. Antrenorul român a început cu Florin Niţă, Deian Sorescu, Denis Drăguş şi Junior Morais ca titulari, ei jucând tot meciul. Alexandru Maxim a fost introdus în joc în minutul 66.

În clasament, Gaziantep e pe locul 17, cu 28 de puncte, în timp ce Başikşehir ocupă poziţia a 6-a, cu 36 de puncte.

Sute de locuri de muncă oferite românilor de angajatorii europeni. Țările cu cele mai multe joburi disponibile
Angajatorii europeni oferă, prin intermediul EURES România, 240 locuri de muncă, cu contract pe perioadă determinată sau nedeterminată, informează vineri, 26 aprilie, Agenţia Municipală...
Aproape 2 milioane de români îşi aniversează onomastica de Florii. Ce nume se sărbătoresc
Duminică, 28 aprilie, românii sărbătoresc Floriile. Și, tot atunci, aproape 1,8 milioane dintre ei îşi serbează onomastica. Potrivit Direcţiei pentru evidenţa persoanelor şi...