Messi & Suarez show. Victorie zdrobitoare pentru Inter Miami VIDEO

Duminica, 03 Martie 2024, ora 10:31
2586 citiri
Messi si Suarez FOTO facebook

Inter Miami a obținut o victorie zdrobitoare contra celor de la Orlando City, în a 3-lea meci al sezonului.

Luis Suarez a avut nevoie de numai 4 minute pentru a marca primul său gol pentru Miami, reluând superb în poartă o centrare pe jos a lui Gressel. Istoria s-a repetat în minutul 11, când fostul atacant al Barcelonei a reușit dubla din pasa aceluiași Dressel.

Soarta meciului era deja hotărâtă în minutul 29, când Suarez a trecut la rolul de servant și i-a pasat decisiv lui Taylor, care a marcat în poarta gaolă golul de 3-0. Repriza secundă i-a aparținut lui Lionel Messi, care a contribuit și el cu o dublă la victoria echipei sale.

În minutul 57, argentinianul a marcat unul dintre cele mai simple goluri din carieră. Mingea i-a revenit din bară, a oprit-o cu pieptul și apoi doar a protejat-o pentru a se duce în poartă, cu toată opoziția fundașilor adverși.

În minutul 52, Suarez și-a încununat evoluția de gală cu un nou assist. Uruguayanul i-a așezat perfect mingea lui Messi, iar acesta a stabilit scorul final cu o lovitură de cap impecabilă, care l-a prins pe picior greșit pe portarul oaspeților.

În urma acestei victorii, Inter Miami s-a instalat în poziția de lider în Conferința de Est din MLS, cu 7 puncte. Următorul meci pentru Messi & Co va avea loc pe 10 martie, acasă cu CF Montreal.

Cum se votează cu urna mobilă. BEC a stabilit regulile pentru alegeri
Biroul Electoral Central a stabilit, vineri, 26 aprilie, măsurile pentru exercitarea dreptului de vot prin intermediul urnei speciale la alegerile din data de 9 iunie, menţionând, între altele,...
Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...