Novak Djokovic s-a calificat in sferturile de finala la Australian Open. Sarbul, la victoria 300 in turneele de Grand Slam

Duminica, 14 Februarie 2021, ora 16:36
3009 citiri
Novak Djokovic. FOTO: Facebook / Novak Djokovic

Sarbul Novak Djokovici, favorit principal, s-a calificat, duminica, in sferturile de finala ale turneului Australian Open, trecand in turul patru de canadianul Milos Raonic, score 7-6 (4), 4-6, 6-1, 6-4.

Pentru Djokovici este a 12-a calificare in sferturi la Australian Open, turneu pe care l-a castigat de opt ori.

Sarbul este al doilea sportiv, dupa Roger Federer - care obtine 300 de victorii in meciuri de la turnee de grand slam. Pana in prezent, el a inregistrat 45 de infrangeri la grand slam-uri.

"Nu m-am pregatit pentru acest meci. Am folosit fiecare ora pentru a ma recupera dupa meciul cu Taylor. Categoric am fost mai in forma in trecut", a declarat Djokovici.

In sferturi, el il va intalni pe germanul Alexander Zverev, cap de serie numarul 6.

Cati bani a castigat Simona Halep dupa succesul cu Iga Swiatek din optimi

Simona Halep, idol in Australia. Organizatorii i-au facut o poezie romancei: Trandafirii sunt rosii, violetele albastre

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...