Meci de coșmar pentru fosta campioană Leicester în Premier League. S-au marcat 8 goluri!

Luni, 08 Mai 2023, ora 19:55
1458 citiri
Leicester a fost învinsă de Fulham

Echipa engleză Fulham a învins luni, pe teren propriu, scor 5-3, formaţia Leicester City, într-un meci al etapei a 35-a din Premier League.

Fulham a condus cu 3-0 la pauză în meciul de pe Craven Cottage. Willian a deschis scorul în minutul 10, Carlos Vinicius l-a majorat în minutul 18, iar Tom Cairney a stabilit scorul pauzei în minutul 44.

În startul reprizei secunde, acelaşi Cairney a înscris pentru 4-0. Oaspeţii au replicat prin golul lui Harvey Barnes, din minutul 59, însă Willian a restabilit diferenţa de patru goluri prin reuşita din minutul 70. Finalul a aparţinut oaspeţilor, care au mai înscris de două ori. James Maddison a făcut 5-2 din penalti, în minutul 81, iar Barnes a reuşit dubla în minutul 89.

S-a încheiat 5-3 pentru Fulham, care este pe locul 10 în Premier League.

Ce spune antrenorul lui Dinamo înaintea meciului crucial cu FC Voluntari
Antrenorul echipei de fotbal Dinamo Bucureşti, Zeljko Kopic, a declarat, joi, într-o conferinţă de presă, că partida cu FC Voluntari, din etapa a 7-a a play-out-ului Superligii, este una...
CTP, devastator cu Piedone: ”Candidatul Parizer Usturoi. Așa un afront?... Semn rău pentru interlopul poporului”
Jurnalistul Cristian Tudor Popescu a comentat cu aciditate ultima ieșire publică a lui Cristian Popescu Piedone, candidat la Primăria Capitalei, care și-a prezentat programul cu care vrea să...