Titular în premieră la Tottenham, Drăgușin a greșit decisiv: ”Mulțumim, dar e timpul să pleci!”

Sambata, 16 Martie 2024, ora 21:26
60775 citiri
Radu Drăgușin FOTO X Tottenham

Internaționalul român Radu Drăgușin a fost titularizat în premieră sâmbătă seară la Tottenham, în partida din deplasare cu Fulham, profitând de problemele medicale ale olandezului Van de Ven.

Din păcate, după un debut de meci în care a dat dovadă de siguranță, Drăgușin poate fi considerat vinovat la golul marcat de Fulham în minutul 42. Rodrigo Muniz a deschis scorul după ce a scăpat nepermis de ușor din marcajul lui Drăgușin.

În debutul reprizei secunde, Fulham a marcat pentru 2-0, gol Lukic, după o centrare venită de pe partea lui Drăgușin. În minutul 62 s-a făcut 3-0, Muniz marcând din nou de lângă Drăgușin, dar fără nicio vină a românului, acesta fiind și scorul final.

După primul gol al lui Fulham, pe rețelele sociale, o parte a fanilor lui Spurs s-au grăbit să-l acuze pe Drăgușin.

”Și tocmai de aceea Van de Ven este cel mai important fundaș al lui Tottenham. Drăgușin e rapid, dar Van de Ven este capabil să accelereze și mai repede și putea evita acest gol”, a scris cineva pe rețeaua X.

”Drăgușin, mulțumim pentru 42 de minute, dar este timpul să pleci”, a fost reacția mai dură a unui alt suporter.

Rezultatul din Anglia care aruncă în aer lupta pentru titlu: cum s-a încheiat derby-ul orașului Liverpool
Echipa engleză FC Liverpool a pierdut miercuri seara, în deplasare, scor 0-2, meciul disputat în faţa concitadinei Everton, în etapa a 34-a din Premier League. Everton s-a impus pe...
Pierdere grea pentru Manchester City în lupta pentru titlu. Ce meci important va rata vedeta Haaland
Manchester City, campioana en-titre a Angliei, nu se va putea baza pe vedeta Erling Haaland în meciul de joi cu Brighton, din Premier League, a anunţat miercuri antrenorul Pep Guardiola, scrie...