Ghinion teribil pentru Răzvan Lucescu în derbyul Greciei

Luni, 02 Octombrie 2023, ora 07:17
6497 citiri
Răzvan Lucescu e antrenor la PAOK FOTO facebook

Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a încheiat la egalitate duminică, în deplasare, scor 2-2, meciul cu Panathinaikos Atena, în etapa a şaptea din Stoiximan Super League.

PAOK a deschis scorul la un contraatac, în minutul 19, când Zivkovic a centrat de pe dreapta, Konstantelias a lăsat mingea pentru Brandon Thomas şi acesta l-a învins pe portarul gazdelor, Brignoli.

Sebastian Palacios a egalat în minutul 32, dar oaspeţii nu au renunţat şi Zivkovic a adus din nou în avantaj echipa lui Răzvan Lucescu, în minutul 58.

PAOK părea că se îndreaptă spre victorie, dar Panathinaikos a egalat în minutul 90+6, prin Alexander Jeremejeff.

În clasament, PAOK rămâne pe locul al doilea cu 14 puncte, cu un punct în faţa lui Panathinaikos, care are 13 şi ocupă poziţia a treia.

Puncte prețioase pierdute de Răzvan Lucescu, cu un jucător în plus. Ce se întâmplă în lupta pentru titlu
Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, miercuri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Lamia, într-un meci din play-off-ul campionatului Greciei. Lamia a deschis scorul...
Vești proaste pentru Zelenski. Grecia și Spania refuză să trimită Ucrainei sisteme de apărare Patriot
Cursa pentru trimiterea de baterii de apărare antiaeriană în Ucraina a început împiedicat, scrie Politico, care anunță că Spania și Grecia refuză să urmeze exemplul Germaniei şi să...
#razvan lucescu, #egal, #remiza, #Panathinaikos, #Grecia, #derby, #PAOK , #stiri fotbal