Dezastru pentru Ungaria la Mondialul de handbal. Cum e afectată România

Luni, 04 Decembrie 2023, ora 23:39
11852 citiri
Ungaria, învinsă de Muntenegru

Unul dintre cele mai surprinzătoare rezultate de la Campionatul Mondial de handbal feminin, în grupele preliminare, a fost înregistrat în meciul Ungaria - Muntenegru.

Astfel, în Grupa B, Ungaria a condus-o pe Muntenegru cu 10-7 la pauză, pentru a pierde meciul la o diferență categorică, 24-18.

Cea mai bună jucătoare a partidei a fost declarată portarul Marta Batinovic, care evoluează în România, la Măgura Cisnădie.

Rezultatul de la Ungaria - Muntenegru afectează și parcursul naționalei României. Astfel, dacă tricolorele se vor califica în sferturi, atunci cel mai probabil adversara va fi una dintre Suedia și Muntenegru.

Programul României la Europeanul din Ungaria. Când putem întâlni țara gazdă
EHF a anunţat, miercuri, programului meciurilor din grupele preliminare la Campionatul European din 2024. România va debuta cu Cehia, în 29 noiembrie, în grupa B, de la Debrecen. Programul...
Cea mai valoroasă sportivă a României, înainte de provocarea din Ungaria: ”Eu voi fi iarăși în două curse”
Canotoarea Simona Radiş, considerată cea mai valoroasă sportivă a României în 2023, a declarat, luni, la Complexul Sportiv Naţional ''Elisabeta Lipă'' de la Snagov, că de abia aşteaptă...