Victorie fara drept de apel pentru Sepsi SIC la Cluj

Duminica, 25 Octombrie 2015, ora 23:27
59 citiri
Sambata s-au jucat meciurile etapei a sasea a Ligii Nationale de Baschet feminin, etapa in care vicecampioana Sepsi SIC s-a deplasat la Cluj Napoca, pentru meciul cu Universitatea. Confruntarea din Sala Sporturilor Horia Demian a adus al doilea cel mai bun rezultat al campionatului pentru echipa alb-verde: 63-33.

Infrangerea U Cluj se anunta inca din primului sfert, scor 26-4 pentru oaspeti. In urmatorul sfert, gazdele au marcat 15 puncte, fata de 14, cate au inscris fetele lui Zoran Mikes, ...citește toată știrea