Steaua a incheiat cu victorie turneul de pregatire din Spania

Joi, 22 Ianuarie 2009, ora 18:50
698 citiri

Steaua a disputat joi cea de-a treia partida amicala din cadrul turneului de pregatire din Spania.

Echipa antrenata de Marius Lacatus a intalnit formatia Alicante, din liga a doua spaniola, in ultima partida a cantonamentului efectuat in Peninsula Iberica. Ros-albastrii au dispus de adversarul de liga inferioara, scor 2-0, gratie golului marcat de Pantelis Kapetanos si Litu. Fotbalistul grec a deschis scorul in minutul 18 printr-un sut senzational de la 30 de metri.

Stelistii au dominat pe toata durata partidei si au reusit desprinderea abia in ultimul minut al partidei, cand Litu a marcat pentru 2-0. Introdus la pauza, Sorin Ghionea a vazut cartonasul rosu in minutul 80 al partidei, dupa ce a lovit balonul dupa fluierul arbitrului.