Universitatea Craiova, victorie mare cu UTA în Cupa României. Cine a fost eroul oltenilor

Miercuri, 01 Noiembrie 2023, ora 20:13
2237 citiri
Universitatea Craiova a învins-o pe UTA

Echipa Universitatea Craiova a învins miercuri, în deplasare, scor 1-0, formaţia UTA Arad, într-un meci din cadrul grupei a 4-a din Cupa României.

Prima repriză a fost una ternă, fără ocazii de gol. În partea secundă, craiovenii au trimis în bară, în minutul 54, iar în minutul 71 portarul gazdelor, Kucher, a intervenit la şutul lui Andrei Ivan.

Unicul gol al meciului a fost înscris în minutul 80, de Mateiu, oaspeţii impunându-se astfel la Arad.

Universitatea Craiova a ajuns la patru puncte în două meciuri şi este pe locul secund în grupa a 4-a a Cupei României, la egalitate de puncte cu FC Voluntari, actualul lider. UTA Arad are 3 puncte şi e pe poziţia a treia.

Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...
Primele două echipe care s-au salvat matematic de la retrogradare, după UTA - Oțelul
Echipa UTA Arad a învins joi, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea Oţelul Galaţi, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. După o primă repriză în care Oţelul a avut un gol anulat...