Prim-ministrul Victor Ponta i-a transmis presedintelui Klaus Iohannis data la care isi va da demisia din fruntea Guvernului, dupa ce seful statului i-a cerut acest lucru, luni seara.
Copiii si imaginatia bogata - Cosmarurile lor te vor face sa razi cu pofta
Copiii sunt adorabili. Acest lucru este cunoscut. Iar uneori amuzamentul adultilor poate fi amplificat de imaginatia micutilor in privinta cosmarurilor pe care le au.
Simona Halep se califica in sferturi la US Open dupa o revenire fabuloasa
Simona Halep s-a calificat in premiera in sferturile de finala ale turneului de la US Open, dupa ce a invins-o pe nemtoaica Sabine Lisicki dupa o revenire fantastica.
Reactia Simonei Halep dupa calificarea in sferturile de finala de la US Open
Simona Halep a vorbit despre calificarea in sferturile de finala de la US Open si despre problemele medicale cu care s-a confruntat in partida cu Sabine Lisicki.
Legendarul Mats Wilander o critica pe Simona Halep dupa calificarea in sferturi la US Open
Fostul mare tenismen suedez Mats Wilander a criticat-o pe Simona Halep dupa ce sportiva noastra s-a calificat in sferturile de finala de la US Open, dupa victoria cu Sabine Lisicki.
Preliminarii EURO 2016: Romania, egal palid cu Grecia
Echipa nationala a Romaniei a terminat la egalitate, scor 0-0, cu Grecia, intr-un meci din preliminariile pentru calificarea la Campionatul European din 2016.
Preliminarii EURO 2016: Rezultatele din grupa Romaniei, clasamentul si programul
Site-ul Ziare.com va prezinta rezultatele inregistrate in meciurile programate luni in grupa F a preliminariilor pentru Campionatul European din 2016, din care face parte si Romania
Preliminarii EURO 2016: Rezultatele inregistrate luni
Site-ul Ziare.com va prezinta rezultatele inregistrate luni, in meciurile programate in preliminariile pentru Campionatul European de fotbal din 2016.
Reactia lui Anghel Iordanescu dupa remiza cu Grecia
Antrenorul echipei nationale, Anghel Iordanescu, a vorbit despre remiza cu Grecia si despre sansele de calificare la Campionatul European din 2016.