Marica, gol dupa numai un minut de la startul meciului cu Furth

Duminica, 26 Iulie 2009, ora 09:20
1278 citiri

Atacantul roman Ciprian Marica a marcat, sambata, primul gol al formatiei sale, VfL Stuttgart, in partida amicala cu Greuther Furth, incheiata cu scorul de 5-0.

Internationalul roman a inscris la putine secunde dupa startul meciului si, apoi, a pasat decisiv la cel de-al doilea gol al gruparii care sezonul trecut a terminat pe locul 3 in Bundesliga.

Celelalte goluri ale lui Stuttgart au fost marcate de e Cacau (min.16 si 35), Lanig (min.30) si Gebhart (min.47).

Marica a fost folosit de antrenorul Markus Babbel pe toata durata primei reprize, fiind inlocuit la pauza cu Schieber.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...