Cosmin Olăroiu - Florin Tănase, derby cu calificarea pe masă în Emirate. Gol marcat de fostul atacant de la FCSB

Marti, 07 Martie 2023, ora 21:56
1942 citiri
Cosmin Olăroiu

Formaţia Al Sharjah, antrenată de Cosmin Olăroiu, s-a calificat în semifinalele Cupei Preşedintelui Emiratelor Arabe United, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Al Jazira.

Pentru Al-Sharjah au marcat Luanzinho, în minutul 45+4, şi Caio, în minutul 90+2.

Golul echipei Al Jazira a fost înscris de Florin Tănase, fostul atacant de la FCSB, în minutul 59. Tănase a fost înlocuit în minutul 71.

În schimb, echipa Bani Yas, antrenată de Daniel Isăilă, a fost eliminată în sferturi, fiind învinsă, scor 2-0, de Al Wasl.

Calificare dramatică pentru Juventus în finala Cupei Italiei
Juventus Torino s-a calificat în finala Cupei Italiei, după ce a fost învinsă cu 2-1 de Lazio în returul semifinalei de pe Stadio Olimpico, după ce în prima manşă, disputată pe Allianz...
Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...