Iran - Qatar, meci memorabil în semifinala Cupei Asiei. Incredibil ce s-a întâmplat în ultimele secunde VIDEO

Miercuri, 07 Februarie 2024, ora 19:22
3380 citiri
Qatar va juca finala Cupei Asiei

A doua semifinală a Cupei Asiei a produs un meci memorabil între gazda competiției și deținătoarea trofeului, Qatar, și una dintre marile favorite, Iran.

Oarecum surprinzător, Qatar s-a impus cu 3-2, revenind de la 0-1, goluri marcate de Gaber (17), Afif (43), Ali (82), respectiv Azmoun (4) și Jahanbakhsh (51, din penalty).

În inferioritate numerică din minutul 90+3, Iran a forțat egalarea și a fost la un pas de gol în ultimul minut al prelungirilor, mingea lovind însă bara.

Qatar își va apăra astfel trofeul cucerit în 2019, urmând să joace în marea finală contra Iordaniei, care a învins marți Coreea de Sud, scor 2-0.

Discuții în Qatar despre planul Ucrainei pentru încheierea războiului. Care sunt cererile Kievului
Consilieri de securitate națională și înalți oficiali din întreaga lume se vor întâlni la Doha în acest weekend pentru a discuta planurile pentru un summit cu privire la condițiile...
Super-performanță pentru boxul românesc. Cine e pugilista care va lupta pentru aur
Lăcrămioara Perijoc s-a calificat, joi, în finala categoriei 54 kg a Campionatelor Europene de box de la Belgrad. Lăcrămioara Perijoc a învins-o în semifinale, cu decizie unanimă, pe...