Gigi Becali și-a desființat un jucător după 1-1 cu Farul: "El crede că aici e la distracție"

Marti, 06 Februarie 2024, ora 06:57
4779 citiri
Gigi Becali FOTO facebook

Formaţia FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, luni, pe Arena Naţională, în compania echipei Farul Constanţa, în etapa a XXIV-a a Superligii.

Farul a avut un gol anulat în urma consultării VAR, dar a reuşit egalarea în minutul 90+4, din penalti, acordat tot după consultarea VAR.

Gigi Becali a declarat că nu își face emoții în privința titlului, dar l-a criticat dur pe brazilianul Luis Phelipe, venit de la Iași.

„Dacă nu își revine cred că m-am înșelat. Eu stau, mă joc? Îi dau milioane ca să mă joc? Baba e mai bun și decât Șut și decât Lixandru, și chiar decât Olaru. Eu așa văd.

(n.r. Luis Phelipe) A pierdut toate mingile, el crede că aici e la distracție. Aici ești la fotbal, băi, îți ia mingea. Cred că m-am înșelat, să dea Dumnezeu să își revină. Poate îi mai dăm o șansă, nu renunț așa repede. Dar, dacă renunț, la revedere!”, a declarat Gigi Becali, la Digi Sport.

Hagi, decizie categorică în privința noului stadion din Constanța: "Nu vreau asta!"
Noul stadion de la Constanța va avea o capacitate de 18.500 de locuri. De asemenea, clădirea stadionului va integra şi o serie de funcţiuni complementare: săli de antrenament - atletism...
Rapid își ia adio de la cupele europene: meci de coșmar pentru giuleșteni împotriva Farului
Echipa Farul Constanţa a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Rapid Bucureşti, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Farul a deschis scorul în minutul 3, prin...