Reactia lui Nicusor Stanciu dupa meciul cu Manchester United

Vineri, 14 Aprilie 2017, ora 10:00
3259 citiri

Nicusor Stanciu a vorbit despre partida cu Manchester United din Europa League si despre prioritatile lui Anderlecht din acest moment.

Stanciu a afirmat ca spera sa joace si in retur si a subliniat ca pentru Anderlecht campionatul este prioritar.

"Noi ne-am bucurat pentru acest rezultat, chiar daca ei raman clar favoriti, mai ales dupa acest rezultat. Dar, in fotbal, orice este posibil si vom merge in Anglia sa ne jucam sansa. Trebuie sa marcam. Vom vedea pana saptamana viitoare ce tactica va decide antrenorul sa foloseasca.

Avem un meci foarte greu in campionat. Este prioritate pentru noi campionatul, apoi restul. De cand am venit la Anderlecht, am avut meciuri bune, zic eu, si sper ca la finalul anului, sa fim campioni si asta e tot ce conteaza, vom face lumea fericita si, atat eu, cat si Alex, vom ramane in istoria lor", a spus Nicusor Stanciu la Dolce Sport.

Anderlecht si Manchester United au terminat la egalitate, scor 1-1, in prima mansa a sferturilor de finala din Europa League.

Stanciu a fost titular si a parasit terenul in minutul 65, in timp ce Chipciu a intrat in minutul 58.

Mansa retur va avea loc joia viitoare, de la ora 22:05.

C.S.

Cum se votează cu urna mobilă. BEC a stabilit regulile pentru alegeri
Biroul Electoral Central a stabilit, vineri, 26 aprilie, măsurile pentru exercitarea dreptului de vot prin intermediul urnei speciale la alegerile din data de 9 iunie, menţionând, între altele,...
Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...