Răzvan Lucescu tună și fulgeră: ”E o rușine. Nu suntem proști! E deja prea mult”

Luni, 02 Octombrie 2023, ora 10:04
2069 citiri
Răzvan Lucescu a antrenor la PAOK Salonic FOTO facebook

Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a încheiat la egalitate duminică, în deplasare, scor 2-2, meciul cu Panathinaikos Atena, în etapa a şaptea din Stoiximan Super League.

PAOK a deschis scorul la un contraatac, în minutul 19, când Zivkovic a centrat de pe dreapta, Konstantelias a lăsat mingea pentru Brandon Thomas şi acesta l-a învins pe portarul gazdelor, Brignoli.

Sebastian Palacios a egalat în minutul 32, dar oaspeţii nu au renunţat şi Zivkovic a adus din nou în avantaj echipa lui Răzvan Lucescu, în minutul 58.

PAOK părea că se îndreaptă spre victorie, dar Panathinaikos a egalat în minutul 90+6, prin Alexander Jeremejeff.

În clasament, PAOK rămâne pe locul al doilea cu 14 puncte, cu un punct în faţa lui Panathinaikos, care are 13 şi ocupă poziţia a treia.

La finalul meciului cu Panathinaikos, Răzvan Lucescu a acuzat în termeni duri arbitrajul.

„Este o rușine! Fotbalul ar trebui jucat cu fair-play, nu ar trebui să primească nimeni ajutor. Panathinaikos a fost ajutată de arbitru. Golul de 2-2 a venit după finalul minutelor de prelungire acordate. Nu este o competiție corectă. Mai bine se decide cine câștigă titlul dinainte să înceapă campionatul. Este exagerat ce se întâmplă.

Nu suntem proști. Asta nu e competiția pe care ne-o dorim, dar noi nu putem controla situația. Este deja prea mult. Panathinaikos a presat bine în prima repriză, este o echipă bună, nu are nevoie să fie ajutată de arbitru.

Puncte prețioase pierdute de Răzvan Lucescu, cu un jucător în plus. Ce se întâmplă în lupta pentru titlu
Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, miercuri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Lamia, într-un meci din play-off-ul campionatului Greciei. Lamia a deschis scorul...
Fostă mare gimnastă a României, acuzată de trădare de țară: ”Tu chiar atâta nesimțire poți să ai? Te scarpini în timpul imnului...”
Lavinia Agache (56 de ani), una dintre cele mai mari gimnaste din istoria României, campioană olimpică la J0 1984, și-a amintit de un episod tensionat petrecut în compania antrenorului Bela...