Ziare.com
Simona Halep, criticata pentru mesajul adresat Guvernului

Simona Halep, criticata pentru mesajul adresat Guvernului

Simona Halep este criticata pentru faptul ca a incercat sa faca "lobby" si sa forteze mana politicienilor pentru a rezolva situatia de la Federatia Romana de Tenis in favoarea lui George Cosac (foto, in dreapta). Federatia Romana de Tenis nu mai ...

12 Aprilie 201914 comentarii

Iohannis mesaj simona halep

Simona Halep, invinsa in semifinale la Roma dupa un meci nebun

Simona Halep, invinsa in semifinale la Roma dupa un meci nebun

Simona Halep a fost eliminata in semifinalele turneului de la Roma, la capatul unui meci nebun cu Carla Suarez Navarro, pe care l-a pierdut cu 6-2, 3-6, 5-7, dupa mai bine de doua ore si jumatate de joc. Dupa o saptamana in care toate meciurile au curs asa cum si-a dorit, Simona Halep a inceput perfect si confruntarea cu Carla Suarez Navarro, desi iberica a fost prima care a facut break. Simona a revenit de la 0-2, iar apoi a castigat sase game-uri consecutive pentru a lua primul set in doar 36 de minute...

16 Mai 201519 comentarii
  Iohannis, mesaj de ultima ora pentru Simona Halep din Italia

  Iohannis, mesaj de ultima ora pentru Simona Halep din Italia

  Presedintele Klaus Iohannis i-a transmis un mesaj Simonei Halep cu cateva minute inainte ca sportiva noastra sa intre pe teren pentru a disputa semifinala turneului de la Roma, cu Carla Suarez Navarro. Aflat intr-o vizita oficiala in Italia, Klaus Iohannis a fost intrebat daca regreta ca nu va putea vedea meciul Simonei Halep desi se afla in "Cizma". Cu acest prilej, Iohannis i-a transmis un mesaj Simonei Halep. "Si o urare de bine, fara participare, cred ca are o oarecare valoare. Nu putem sa fim peste tot, dar putem sa ne gandim la oamenii nostri", a afirmat Klaus Iohannis, transmite corespondentul Ziare.com...

  16 Mai 20152 comentarii
  Alte articole despre: Simona Halep Klaus Iohannis
   Felicitari de 8 martie: Ponta si Iohannis dau tonul cu urari virtuale (Video)

   Felicitari de 8 martie: Ponta si Iohannis dau tonul cu urari virtuale (Video)

   Ziua Femeii este prilejul cu care domnii se intrec sa le sarbatoreasca pe doamne si domnisoare, iar barbatii politici ai tarii nu fac exceptie. Premierul Victor Ponta a postat pe Facebook atat o felicitare, cat si un mesaj video, prin care le ureaza "La multi ani" doamnelor. "Martie este cu siguranta luna cea mai frumoasa din an - pentru ca vine primavara, pentru ca avem atat de multe doamne pe care putem sa le sarbatorim, sa le dam o floare, sa le multumim pentru tot ce fac! La multi ani!", este mesajul premierului...

   08 Martie 201510 comentarii
    Mesajul Simonei Halep pentru presedintele Klaus Iohannis

    Mesajul Simonei Halep pentru presedintele Klaus Iohannis

    Simona Halep a tinut sa-i transmita un mesaj presedintelui Klaus Iohannis, dupa ce acesta s-a tinut de promisiune si a fost prezent la Galati, unde Romania intalneste Spania in Fed Cup. Tenismena noastra ii multumeste lui Iohannis si spune ca prima zi a intalnirii va ramane una "deosebita pentru totdeauna". "Si ziua cea mare a venit... a si trecut... dar va ramane o zi deosebita pentru totdeauna! Mult RESPECT pentru gestul domnului Presedinte de a participa la meciul Romania - Spania de astazi, de la Galati! Va multumim, domnule Presedinte, pentru prezenta la meciul echipei noastre"...

    08 Februarie 20152 comentarii
     Simona Halep, mesaj pentru presedintele Klaus Iohannis

     Simona Halep, mesaj pentru presedintele Klaus Iohannis

     Simona Halep l-a invitat din nou pe presedintele Klaus Iohannis la meciul de Fed Cup dintre Romania si Spania. "Sper ca presedintele sa isi tina promisiunea si sa vina sa cantam impreuna imnul Romaniei", a spus Simona. "Ma bucur ca am avut la momentul respectiv inspiratia sa-i fac aceasta invitatie", a continuat aceasta. Prin intermediul unei campanii a cotidianului Prosport, in luna noiembrie a anului trecut, tenismena noastra i-a lansat invitatia lui Klaus Iohannis de a veni la Galati pentru a canta imnul Romaniei inaintea partidei cu ibericele, iar presedintele a acceptat...

     04 Februarie 2015
      De ce se folosesc Ponta si Iohannis de Simona Halep? Mircea Lucescu are raspunsul

      De ce se folosesc Ponta si Iohannis de Simona Halep? Mircea Lucescu are raspunsul

      Simona Halep, cea mai importanta sportiva a Romaniei, a devenit o adevarata tinta pentru politicienii romani, pe fondul rezultatelor remarcabile pe care le-a obtinut in ultimii doi ani. In frunte cu Victor Ponta si Klaus Iohannis, oamenii politici nu au ezitat sa-si asocieze imaginea cu finalista de la Turneul Campioanelor, insa au urmat modele diferite. Daca premierul Victor Ponta si-a "intrerupt" activitatea din momentul in care a pierdut alegerile, presedintele Klaus Iohannis a preluat acest rol dupa ce a castigat mandatul la Cotroceni...

      24 Decembrie 20141 comentariu
       Simona Halep a primit cadoul de la Ciprian Marica: Ce mesaj i-a transmis

       Simona Halep a primit cadoul de la Ciprian Marica: Ce mesaj i-a transmis

       Simona Halep a intrat in posesia cadoului de la Ciprian Marica.
       Cu ocazia zilei Romaniei, Marica i-a trimis tenismenei un tricou personalizat al nationalei Romaniei.
       "Multumesc, Ciprian Marica! Un gest deosebit", a scris Simona pe pagina ei de Facebook.
       Un tricou personalizat al nationalei Romaniei a primit si noul presedinte Klaus Iohannis.
       I.G.

       08 Decembrie 2014
        Marica, mesaj si cadou pentru Klaus Iohannis

        Marica, mesaj si cadou pentru Klaus Iohannis

        Ciprian Marica are un cadou si un mesaj pentru Klaus Iohannis, cu ocazia Zilei Romaniei. Atacantul roman i-a pregatit noului presedinte al Romaniei un tricou al nationalei "tricolore", cu numarul 1 pe spate. Iata mesajul lui Marica de pe pagina sa de Facebook: "Dragi prieteni! Va urez la multi ani fericiti de ziua nationala a Romaniei! Si pentru ca este aniversare, fac si doua cadouri - tricoul sacru al echipei nationale - pentru doua persoane care inseamna enorm pentru toti romanii...

        01 Decembrie 20142 comentarii
         Cadou special pentru Simona Halep din partea lui Ciprian Marica

         Cadou special pentru Simona Halep din partea lui Ciprian Marica

         Ciprian Marica i-a facut un cadou special Simonei Halep, cu ocazia zilei de 1 decembrie. Simona a primit un tricou al Romaniei cu numarul 9 pe spate, deoarece "a fost cel mai bun atacant al Romaniei in meciul cu imaginea proasta care ni se face in strainatate". "Dragi prieteni! Va urez la multi ani fericiti de ziua nationala a Romaniei! Si pentru ca este aniversare, fac si doua cadouri - tricoul sacru al echipei nationale - pentru doua persoane care inseamna enorm pentru toti romanii. Domnisoarei Simona Halep i-am ales numarul 9 pentru ca a fost cel mai bun atacant al Romaniei in meciul cu imaginea proasta care ni se face in strainatate. A dus numele Romaniei in toate zarile, mai mult decat orice ambasador al statului. Bravo, Simona", a scris atacantul roman pe pagina sa de Facebook...

         01 Decembrie 2014
          Simona Halep vs Klaus Iohannis: Cand va avea loc meciul anului in tenis

          Simona Halep vs Klaus Iohannis: Cand va avea loc meciul anului in tenis

          Meciul anului in tenisul romanesc, cel dintre Simona Halep si Klaus Iohannis, ar putea avea loc in primavara, in martie sau aprilie 2015. Cel putin asta sustine Marius Vecerdea, antrenorul care este alaturi de presedintele ales al Romaniei de cativa ani. "Meciul va fi in primavara. Probabil in martie sau aprilie, dar e posibil sa fie facute modificari in aceasta privinta. Va fi un meci cu siguranta inedit. Scopul este bineinteles cel de promovare al tenisului in randul copiilor", a declarat tehnicianul pentru Ora de Sibiu...

          24 Noiembrie 2014
           Simona Halep, mesaj catre Klaus Iohannis - ce intrebare i-a adresat si raspunsul acestuia

           Simona Halep, mesaj catre Klaus Iohannis - ce intrebare i-a adresat si raspunsul acestuia

           Simona Halep i-a adresat public o intrebare lui Klaus Iohannis, dupa ce acesta a castigat alegerile prezidentiale din tara noastra. Sportiva in varsta de 23 de ani l-a intrebat pe Iohannis daca doreste sa cante imnul national alaturi de jucatoarele din lotul de Fed Cup inaintea meciului cu Spania, programat anul urmator. "Pentru ca sunteti un mare fan al sportului pe care il practic, am marea onoare, domnule presedinte, sa va intreb daca puteti sa va alaturati echipei noastre de Fed Cup, in luna februarie, la Galati, sa cantam impreuna pe teren imnul national al tarii noastre?", este intrebare Simonei Halep, conform ProSport...

           20 Noiembrie 20146 comentarii
            Iohannis: Ponta s-a folosit de Simona Halep. Sa nu mai mearga la meciuri, ca poarta ghinion

            Iohannis: Ponta s-a folosit de Simona Halep. Sa nu mai mearga la meciuri, ca poarta ghinion

            Presedintele PNL si candidat ACL la prezidentiale, Klaus Iohannis, spune despre prim-ministrul Victor Ponta ca "poarta ghinion" la competitiile sportive, afirmand si ca acesta s-a folosit de performantele Simonei Halep. Primarul Sibiului a facut referire la faptul ca premierul a reusit sa adune zeci de mii de like-uri pentru pagina sa de Facebook, dupa ce a laudat performantele tenismenei la Turneul Campionilor, dar si cand Simona si-a facut cont de Facebook, in luna august. Ponta, noua gafa pe Facebook: A felicitat-o pe Simona Halep, a fost criticat si a sters mesajul (Foto)...

            06 Noiembrie 20144 comentarii

             Urmareste Ziare.com pe

             Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
              

             TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

             Gigi Becali vinde pe bani frumoși un fotbalist la Galatasaray! "Este rezolvat"
             Încă un fotbalist român la Galatasaray. După Alex Cicâldău, turcii îl ia și pe Olimpiu Morutan de la FCSB. Gigi Becali a acceptat...

             Ianis Hagi, gol fabulos chiar la primul meci al sezonului din Scoția! Adversarii s-au enervat și l-au accidentat dur pe fotbalistul român VIDEO
             Ianis Hagi a debutat cu dreptul în noul sezon din Scoția. În primul meci din campionat,cu Livingston, Ianis Hagi a început titular pentru...

             Fiica Anamariei Prodan, atac dur la presupusele amante ale lui Reghecampf: "Nu vom accepta niciodată femei oribile de factură joasă, femei care au porecle Londra sau Dubai"
             Anamaria Prodan și Laurențiu Reghecampf sunt aproape de divorț. Fiica impresarei dintr-o altă căsătorie, Sarah Dumitrescu, a sărit în...
             Platforma pentru solutionarea online a litigiilor