Muntenegru romania televizare

Campionatul Mondial de handbal: Romania obtine prima victorie din Japonia intr-un meci cu Senegal. Cristina Neagu a fost de neoprit

01 Decembrie 2019 - Campionatul Mondial de handbal: Romania obtine prima victorie din Japonia intr-un meci cu Senegal. Cristina Neagu a fost de neoprit

Selectionata de handbal feminin a Romaniei a repurtat prima victorie din cadrul acestui Campionat Mondial din luna decembrie din Japonia, victorie care a venit in dauna Senegalului, vicecampioana Africii, scor 29-24. A fost o victorie binevenita pentru fetele noastre, care veneau dupa esecul rusinos din prima zi, sambata, cu Spania, meci pierdut la 15 goluri distanta. O prima repriza incheiata de fetele lui Thomas Ryde cu 3 goluri avans pe tabela, scor 15-12, desi la un moment dat au dominat clar jocul, avand un 12-6 lejer, gratie si formei si poftei de joc minunate ale lui Neagu, astazi de departe MVP-ul jocului...

2 comentarii
Alte articole despre:  Romania Senegal Campionatul Mondial live, live Romania meci 2 Campionat Mondial, cronica rezultat Romania Senegal Mondial handbal
Romania si-a aflat grupa de calificare din preliminariile EURO 2020. Vom infrunta o fosta campioana mondiala

02 Decembrie 2018 - Romania si-a aflat grupa de calificare din preliminariile EURO 2020. Vom infrunta o fosta campioana mondiala

Romania a fost repartizata in grupa F a preliminariilor pentru Campionatul European din 2020, acolo unde vom intalni nationalele din Spania, Norvegia, Suedia, Malta si Insulele Feroe, intr-o tragere la sorti care a avut loc duminica la Dublin, capitala Irlandei. Echipa noastra nu a avut foarte mult noroc la aceasta imperechere, urmand sa dea piept cu fosta campioana mondiala Spania, din 2010, dar si "nuci tari" precum Suedia si Norvegia. Ultimele doua echipe extrase sunt accesibile, teoretic vorbind, e vorba de Insulele Feroe si de Malta...

10 comentarii
Alte articole despre:  tragere la sorti LIVE nationala Romaniei, Romania isi afla grupa de calificare, Romania tragere la sorti live Dublin
Totul despre Muntenegru - Romania. Cum pot castiga tricolorii grupa din Liga Natiunilor

20 Noiembrie 2018 - Totul despre Muntenegru - Romania. Cum pot castiga tricolorii grupa din Liga Natiunilor

Romania incheie meciurile din prima editie a Ligii Natiunilor in deplasare, la Podgorica, impotriva Muntenegrului, echipa contra careia am evoluat si in preliminariile pentru Campionatul Mondial din Rusia din acest an. Meciul este unul cu miza importanta pentru tricolori, care ar putea incheia grupa pe prima pozitie si astfel ar promova in Seria B, iar la tragerea la sorti pentru Euro 2020, programata pe 2 decembrie la Dublin, s-ar afla in urna a treia valorica, scrie site-ul oficial al FRF. Iata cateva dintre cele mai importante informatii despre meciul din aceasta seara, de la Podgorica:...

3 comentarii
Alte articole despre:  Muntenegru Romania Liga Natiunilor, Muntenegru Romania calcule calificare, Muntenegru Romania televizare
Iata ce post TV va transmite in direct partida dintre Muntenegru si Romania

19 Noiembrie 2018 - Iata ce post TV va transmite in direct partida dintre Muntenegru si Romania

Nationala Romaniei va intalni reprezentativa Muntenegrului in ultimul meci din grupele Ligii Natiunii, iar partida va fi televizata si in tara noastra. Meciul programat marti seara, de la ora 21:45, va fi transmis in direct de Pro TV. Tricolorii vor sustine luni seara, de la ora 18:00 (ora locala), o ora mai tarziu in Romania, antrenamentul oficial pe stadionul Gradski din Podgorica, anunta site-ul oficial al FRF. Sedinta de pregatire va fi precedata de o conferinta de presa a selectionerului Cosmin Contra si a unui jucator din lotul deplasat in Muntenegru...

Alte articole despre:  Muntenegru Romania Pro TV, Muntenegru Romania direct TV, Muntenegru Romania Liga Natiunilor
Liga Natiunilor: Romania castiga la scor cu Lituania

17 Noiembrie 2018 - Liga Natiunilor: Romania castiga la scor cu Lituania

Echipa nationala a Romaniei a castigat fara probleme meciul cu Lituania, din Liga C a Ligii Natiunilor, scor 3-0. Tricolorii au dominat de la inceput pana la final si au obtinut cea mai clara victorie din aceasta campanie. Scorul a fost deschis inca din minutul 7 de George Puscas. Varful lui Palermo, aflat la prima reusita pentru nationala mare, a finalizat fara emotii din fata portii dupa o pasa a lui Chipciu. Tricolorii au continuat sa domine, iar Maxim a lovit bara, in timp ce sutul lui Keseru a fost scos cu greu inainte de pauza...

5 comentarii
Alte articole despre:  Romania Lituania, Romania Lituania LIVE, Romania Lituania direct, televizare Romania Lituania
Romania - Lituania: Iata ce post TV transmite meciul din Liga Natiunilor

16 Noiembrie 2018 - Romania - Lituania: Iata ce post TV transmite meciul din Liga Natiunilor

Echipa nationala a Romaniei va reveni in Liga Natiunilor sambata, cand va intalni Lituania. Confruntarea va avea loc sambata, de la ora 21:45, si va fi televizata de Pro TV. Meciul va fi transmis in format LIVE Text si de Ziare.com. Inaintea acestei partide, clasamentul grupei arata astfel: 1. Serbia 8 puncte, 2. Muntenegru 7 puncte, 3. Romania 6 puncte, 4. Lituania 0 puncte...

Alte articole despre:  televizare Romania Lituania, cine transmite Romania Lituania, televizare Romania Liga Natiunilor
Nations League: Romania rezista eroic in 10 oameni in fata Serbiei si scoate un egal chinuit

14 Octombrie 2018 - Nations League: Romania rezista eroic in 10 oameni in fata Serbiei si scoate un egal chinuit

Romania si Serbia au incheiat la egalitate, scor 0-0, in al patrulea meci din Liga Natiunilor, echipa noastra continuand o serie frumoasa de meciuri fara infrangere, e drept rezistand eroic pe Arena Nationala, sarbii ratand un penalti in minutul 44. Dusan Tadici de la Ajax a fost cel care ne-a mai permis sa speram in acest clasament din Nations League, sutand peste poarta la finalul primei parti, atunci cand Gabi Tamas a luat rosu direct si a trebuit sa rezistam o jumatate de meci in 10 oameni. In primele minute de la Bucuresti nu s-a jucat fotbal, arbitrul Blom a intrerupt jocul din cauza suporterilor romani de la peluza, care au inceput un show pirothenic, cu multe torte si fumigene care cel mai probabil ne vor face pasibili de o noua suspendare, asa cum s-a intamplat si la meciul de acasa cu Muntenegru, jucat fara spectatori la debutul in Nations League...

13 comentarii
Alte articole despre:  Romania Serbia live text, Nations League mare meci Romania Serbia, cronica meci Liga Natiunilor Romania Serbia
Romania debuteaza cu stangul in Liga Natiunilor

07 Septembrie 2018 - Romania debuteaza cu stangul in Liga Natiunilor

Echipa nationala a Romaniei a terminat la egalitate, scor 0-0, cu Muntenegru, in primul meci din Liga Natiunilor. Meciul s-a disputat pe stadionul Ilie Oana, dar fara spectatori, din cauza unei decizii a UEFA. Jocul tricolorilor nu a stralucit, insa am avut cateva ocazii la poarta muntenegrenilor, ratate de Mitrita, Keseru si Chipciu. Echipa noastra a avut si probleme medicale, iar Vlad Chiriches si Mihai Pintilii au parasit terenul accidentati...

13 comentarii
Alte articole despre:  Romania Muntenegru, Romania Muntenegru LIVE, Romania Muntenegru Direct, Romania Liga Natiunilor
Avancronica meciului dintre Romania si Chile: Iata ce televiziune va transmite jocul in direct

31 Mai 2018 - Avancronica meciului dintre Romania si Chile: Iata ce televiziune va transmite jocul in direct

Echipa nationala a Romaniei va disputa joi o partida amicala impotriva selectionatei statului Chile. Meciul va avea loc la Graz, pe stadionul Sportzentrum Graz-Weinzodl. Partida va incepe la ora 16:00, ora locala, 17:00 in Romania, si va fi transmisa in direct de Pro Tv, anunta Federatia Romana de Fotbal. Ultima intalnire intre cele doua reprezentative s-a disputat pe 13 iunie 2017, la Cluj, tricolorii impunandu-se cu scorul de 3-2, prin golurile marcate de Bogdan Stancu, Nicolae Stanciu si Alexandru Baluta...

Alte articole despre:  Romania Chile meci amical, Romania Chile televizare
Romania obtine a doua victorie la rand la Campionatul Mondial de handbal

03 Decembrie 2017 - Romania obtine a doua victorie la rand la Campionatul Mondial de handbal

Echipa nationala a Romaniei a repurtat a doua victorie la rand la Campionatele Mondiale de handbal din Germania, scor 31-28 in fata fetelor din Slovenia, dupa o partida extrem de dificila avuta in fata echipei care a invins sambata Franta. Prima repriza a fost la inceput una dominata de Slovenia, care venea dupa meciul minunat cu Franta, vicecampioana olimpica in exercitiu, meci castigat de slovene cu 24-23. Inceputul a fost excelent pentru ex-iugoslave, care au condus pe tabela cu 5-1, dupa goluri prea simple luate de fetele noastre...

2 comentarii
Alte articole despre:  Romania Slovenia LIVE text, Romania versus Slovenia CM handbal, Romania cronica meci Slovenia CM Germania
Romania pierde cu Muntenegru si nu mai are nicio sansa de calificare la Cupa Mondiala

04 Septembrie 2017 - Romania pierde cu Muntenegru si nu mai are nicio sansa de calificare la Cupa Mondiala

Echipa nationala a Romaniei a ramas si fara ultima sansa de calificare la Cupa Mondiala din 2018 dupa ce a pierdut in Muntenegru, scor 1-0. In meciul ultimei sanse, Christoph Daum a adoptat o tactica ultradefensiva, iar jocul a fost unul cu adevarat penibil din partea fotbalistilor nostri. Meciul cu Muntenegru este doar ultimul dintr-o serie in care am fost departe de fotbalul adevarat, iar in curand este posibil sa scapam de selectionerul Christoph Daum, cel mai bine platit antrenor din istoria nationalei...

50 comentarii
Alte articole despre:  Muntenegru Romania, Muntenegru Romania live, Muntenegru Romania direct, televizare Muntenegru Romania, Romania Muntenegru LIVE
Muntenegru - Romania: Echipele probabile si televizarea meciului decisiv din preliminariile CM 2018

04 Septembrie 2017 - Muntenegru - Romania: Echipele probabile si televizarea meciului decisiv din preliminariile CM 2018

Nationala Romaniei va infrunta reprezentativa Muntenegrului, luni seara, intr-un meci decisiv pentru calificarea la barajul pentru Cupa Mondiala din 2018. Duelul va avea loc pe Gradski Stadion, din Podgorica, iar echipa noastra trebuie sa obtina cele trei puncte pentru a avea in continuare sanse de a prinde locul secund in grupa, cel care poate asigura calificarea la baraj. Inaintea acestui meci, clasamentul grupei arata astfel: 1. Polonia 16 puncte,...

Alte articole despre:  Muntenegru Romania live, Muntenegru Romania echipe probabile, Muntenegru Romania televizare
Polonia - Romania: Ce post TV transmite meciul in tara noastra

09 Iunie 2017 - Polonia - Romania: Ce post TV transmite meciul in tara noastra

Echipa nationala de fotbal a Romaniei va disputa sambata un meci esential in cursa pentru a prinde locul de baraj la Cupa Mondiala din 2018. Partida de la Varsovia va fi televizata in tara noastra de postul TVR 1. Meciul va fi LIVE Text si pe Ziare.com. Partida este programata sambata, de la ora 21:45, in preliminariile pentru Cupa Mondiala. Trei zile mai tarziu vom disputa un meci amical cu Chile, la Cluj. Daca nu vom invinge Polonia, vom rata mai mult ca sigur prezenta la barajul pentru Cupa Mondiala din 2018...

Alte articole despre:  televizare Polonia Romania, televizare Romania Polonia, cine transmite Polonia Romania, cine transmite Romania Polonia
Romania, in preliminariile pentru Cupa Mondiala 2018: Ce post TV va transmite meciurile in tara noastra

07 Octombrie 2016 - Romania, in preliminariile pentru Cupa Mondiala 2018: Ce post TV va transmite meciurile in tara noastra

Echipa nationala a Romaniei va disputa doua meciuri cruciale in preliminariile pentru Cupa Mondiala din 2018, organizata de Rusia. "Tricolorii" vor avea primul meci sambata, de la ora 19:00, in deplasare cu Armenia. Confruntarea va fi televizata de postul TVR 1 si va putea fi urmarita in reluare pe Digi Sport, dupa miezul noptii. Apoi, marti, tricolorii vor avea un nou meci complicat, in deplasare cu Kazakhstan, de la ora 19:00...

Alte articole despre:  televizare Armenia Romania, televizare Kazakhstan Romania
Romania castiga turneul preolimpic din Danemarca, dupa o remiza dramatica in fata Muntenegrului

20 Martie 2016 - Romania castiga turneul preolimpic din Danemarca, dupa o remiza dramatica in fata Muntenegrului

Echipa nationala a Romaniei la handbal feminin a remizat in al treilea meci de la turneul preolimpic de la Aarhus, din Danemarca, cu echipa Muntenegrului, calificata si ea la Rio, scor 23-23. Cu calificarea in Brazilia deja in buzunar, cele doua echipe au abordat cu rezervele acest meci, care conta doar pentru palmaresul celor doua. Muntenegru conducea la jocuri directe cu 2-1, asa ca Romania avea sansa de a egala aceasta situatie la general. Si nu a facut acest lucru, chiar daca rezervele noastre, am putea spune, au facut un meci perfect in prima parte. Dupa primele 30 de minute, Romania conducea cu 16-11, jucand fara greseala aproape in atac, cu Florina Chintoan, pivotul nostru de la U Cluj, in mare forma...

4 comentarii
Alte articole despre:  LIVE Romania Muntenegru, Romania live turneu preolimpic, ultim meci Romania la Aarhus

Top 3 știri din presa centrală

FC Barcelona, o nouă victorie cu Xavi antrenor. Catalanii au câștigat și datorită VAR-ului la Villareal VIDEO
Victorie importantă pentru FC Barcelona. Catalanii au câștigat cu 3-1 la Villareal și se apropie de locurile de Champions League....

Scene incredibile în Portugalia. Belenenses a început meciul cu Benfica cu doar 9 jucători dintre care doi portari. Rezultat șocant la pauză
Coronavirusul face ravagii în fotbal. Echipa portugheză Belenenses a fost pur și simplu umilită acasă de Benfica din cauza virusului....

Suporterii acționari ai lui Dinamo au luat decizia în cazul antrenorului Mircea Rednic
Peluza Cătălin Hîldan susţine, sâmbătă, că nici suporterii şi nici jucătorii nu schimbă antrenorul la Dinamo. "DINAMO ARE ANTRENOR,...
  1. Unde sunt extratereștrii: Astronomii au identificat locul unde s-ar putea ascunde VIDEO
  2. Spre noi țărmuri, Germania!
  3. Comoara ascunsă în adâncul oceanelor: Are valoarea de 700 de trilioane de dolari VIDEO
  4. Cartea pe care nimeni nu a putut-o citi de 400 de ani : Secretul alchimiștilor dezlegat prin spargerea unui cifru
  5. ”Este extraterestru”. Creatură rară descoperită pe fundul oceanului, în imagini nemaivăzute VIDEO
  6. Misterul provenienței aurului de pe Pământ a fost descifrat: Originea de necrezut a prețiosului metal VIDEO
  7. Unii internauți cred că au văzut extratereștri pe Marte: Ultimele poze primite de NASA de la rover FOTO VIDEO
  8. Vietăți ce pot ucide oamenii cu o singură înțepătură: Descoperire incredibilă pe plajele din Marea Britanie VIDEO
  9. Cercetarea extraordinară care uimește lumea: Obiectul extraterestru, unde pot trăi 8 miliarde de oameni VIDEO
  10. Un OZN neașteptat observat deasupra Elveției: Apariție neobișnuită în plină noapte VIDEO