Ziare.com
Sapunaru ii declara razboi lui Becali: Ma duc sa il dau in judecata daca e tare in gura

Sapunaru ii declara razboi lui Becali: Ma duc sa il dau in judecata daca e tare in gura

Cristi Sapunaru, jucatorul celor de la Astra, a anuntat ca se gandeste sa il dea in judecata pe Gigi Becali, finantatorul FCSB. Internationalul roman este deranjat de declaratiile lui Becali, care insinueaza ca ar fi inscris intentionat cele doua ...

06 Iunie 20176 comentarii

Steaua becali transfer astra

Astra Giurgiu anunta oficial ca nu negociaza cu FCSB-ul lui Becali

Astra Giurgiu anunta oficial ca nu negociaza cu FCSB-ul lui Becali

Campioana Astra Giurgiu a anuntat prin intermediul unui comunicat oficial ca nu negociaza cu echipa lui Gigi Becali transferul a doi jucatori. Giurgiuvenii sustin ca nu se pune problema ca Filipe Teixeira si Junior Morais sa paraseasca formatia de la malul Dunarii in aceasta iarna. "Avand in vedere aparitiile publice repetate ale dlui. Becali, prin care afirma ca a discutat si ca a semnat cu unii jucatori legitimati la clubul nostru, suntem nevoiti sa dezmintim aceste declaratii si sa va informam ca in acest moment clubul nostru nu negociaza cu FCSB nici un transfer si nici nu doreste sa inceapa vreo negociere in acest sens...

06 Ianuarie 20171 comentariu
  Becali muta Astra la Steaua: Urmeaza inca trei transferuri de la echipa lui Sumudica

  Becali muta Astra la Steaua: Urmeaza inca trei transferuri de la echipa lui Sumudica

  Daca in sezonul trecut Steaua lui Reghecampf n-a reusit sa invinga Astra lui Sumudica in lupta pentru titlu, in campionatul actual Gigi Becali pare decis sa ii cumpere pe rivali. Astfel, dupa transferurile lui Enache, De Amorim, Boldrin si Alibec, latifundiarul pregateste alte trei transferuri via Giurgiu. Vizati sunt de aceasta data Teixeira, Morais si Budescu. "In iarna aduc 4-5 jucatori, iau campionatul si merg in Liga Campionilor. Castig 40 de milioane de euro, ca atat o sa se castige anul viitor din Champions League. Stiu pe cine aduc: Teixeira, Morais, Budescu si inca 2-3 pe care nu ii spun", a explicat Becali la DigiSport...

  02 Decembrie 20163 comentarii
   Planurile lui Becali, date peste cap de chinezi: Budescu are sanse minime sa ajunga la Steaua

   Planurile lui Becali, date peste cap de chinezi: Budescu are sanse minime sa ajunga la Steaua

   Chinezii de la Dalian Yifang i-au dat peste cap planurile lui Gigi Becali, cel care isi dorea sa il aduca la Steaua pe atacantul Constantin Budescu. Acesta din urma evolueaza la Astra, insa apartine divizionarei secunde din China, care l-a transferat in urma cu un an. Accidentat in vara, el a primit acceptul sefilor de a reveni la fosta sa echipa sub forma de imprumut. "Budi" si-a revenit spectaculos in toamna, iar acum chinezii il vad ca o piesa de baza in echipa lor. Potrivit DigiSport, oficialii lui Dailan l-ar fi informat pe Budescu asupra faptului ca trebuie sa se prezinte la echipa din luna ianuarie...

   29 Noiembrie 2016
    Inca un transfer pe axa Astra - Steaua: Becali il vrea si pe Budescu

    Inca un transfer pe axa Astra - Steaua: Becali il vrea si pe Budescu

    Steaua ar putea aduce inca un jucator de la rivala Astra Giurgiu, Constantin Budescu fiind cel vizat de aceasta mutare. Gigi Becali, finantatorul vicecampioanei, a marturisit ca discutat cu acesta in vara, atunci cand atacantul a refuzat sa imbrace tricoul Stelei pentru ca nu era pregatit fizic. "Am vorbit cu Budescu in vara si mi-a zis: Nea Gigi, nu fac fata acum la Steaua. Ma duc la Astra sa-mi intru in forma si la iarnp vin la Steaua!", a dezvaluit patronul Stelei, potrivit DolceSport. La randul sau, antrenorul Astrei, Marius Sumudica, sustine ca Budescu poate merge la Steaua...

    28 Noiembrie 2016
     Becali vrea sa mai dea o lovitura pe piata transferurilor: Daca am zis ca-l vreau, il vreau!

     Becali vrea sa mai dea o lovitura pe piata transferurilor: Daca am zis ca-l vreau, il vreau!

     Gigi Becali, finantatorul Stelei, a spus ca, dupa transferul lui Denis Alibec de la campioana Astra, nu renunta la aducerea celuilalt atacant din Liga 1 dorit insistent, francezul Harlem Gnohere, de la Dinamo. In plus, Junior Morais ramane o tinta in continuare pentru vicecampioana. "Cei de la Astra au cerut doua milioane de euro pentru Alibec si pentru Morais, dar eu am zis ca le dau 1,5 milioane pentru Alibec si 300.000 de euro pentru Morais. Si Gnohere mai este o tinta pentru Steaua. La mine, daca am zis ca-i vreau, ii vreau. Si pe Gnohere vrem sa-l luam", a spus Becali, citat de Digi Sport...

     29 Septembrie 2016
      Dupa Alibec, Becali mai anunta trei transferuri - vrea sa aduca revelatia nationalei

      Dupa Alibec, Becali mai anunta trei transferuri - vrea sa aduca revelatia nationalei

      Gigi Becali, finantatorul Stelei, a spus ca, dupa transferul lui Denis Alibec de la campioana Astra, vrea sa mai aduca alti trei jucatori la echipa ros-albastra, vorbind insa doar despre doua nume. Unul dintre acestia este noul fundas dreapta al nationalei, Romario Benzar, de la Viitorul Constanta, in timp ce pentru banda stanga Becali vrea sa il aduca pe Junior Morais, tot de la Astra Giurgiu. "Am vorbit si de Junior Morais dar nu mi-a convenit suma, e posibil sa vina si el, vom vedea. La fundasul dreapta trebuie sa vorbim cu Gica (Hagi, patronul Viitorului - n.red.), sa vedem de Romario Benzar si ne mai trebuie un fundas central. Atat mai trebuie sa mai gasim si gata", a spus Becali, la Digi Sport...

      28 Septembrie 2016
       Alibec: N-am semnat cu Steaua! Becali: A semnat, va spun eu!

       Alibec: N-am semnat cu Steaua! Becali: A semnat, va spun eu!

       Transferul lui Denis Alibec la Steaua tinde sa se transforme intr-o mica telenovela dupa ce atacantul a declarat ca el nu a semnat un contract cu vicecampioana. Miercuri, la plecarea spre Roma, Alibec l-a contrazis pe Gigi Becali, cel care a dezvaluit chiar detalii ale contractului sau cu Steaua, sustinand ca nu a semnat nimic. "N-am semnat cu nimeni, nu m-am inteles cu nimeni. Vedem ce se intampla dupa meciul de la Roma", a declarat Denis Alibec, citat de DigiSport. In replica, Becali sustine acum ca el a fost cel care i-a spus lui Alibec sa nu vorbeasca despre mutare...

       28 Septembrie 2016
        Becali anunta patru transferuri spectaculoase la Steaua: Vrea jucatori de la Dinamo, Astra si Craiova

        Becali anunta patru transferuri spectaculoase la Steaua: Vrea jucatori de la Dinamo, Astra si Craiova

        Gigi Becali, finantatorul Stelei, a anuntat patru transferuri spectaculoase in pauza competitionala din iarna. Latifundiarul a pus ochii pe fotbalisti de la campioana Astra, de la rivala Dinamo, dar si de la CSU Craiova. Primii pe lista lui Becali sunt "astralii" Alibec si Morais, conditia pentru ca cei doi sa ajunga la Steaua fiind ca Astra sa nu prinda play-off-ul Ligii 1. Urmatorul este dinamovistul Gnohere, pe care vicecampioana a incercat sa il transfere si in vara. "Trebuie doar ca Astra sa nu prinda play-off-ul si ii iau pe Alibec si Morais, ca sunt jucatori buni. Si pe Bizonul o sa il mai iau, astia trei si gata, defilez", a declarat Becali la Sport.ro...

        24 Septembrie 20161 comentariu
         Steaua a oficializat ultimul transfer al iernii - UPDATE

         Steaua a oficializat ultimul transfer al iernii - UPDATE

         Steaua a oficializat, luni, transferul mijlocasului Gabi Enache de la Astra Giurgiu. Reprezentantii Ligii Profesioniste de Fotbal au declarat pentru Ziare.com ca transferul lui Enache a fost inregistrat in jurul orei 16:45. Astfel, fotbalistul va putea evolua in meciul cu FC Voluntari, ce incepe la ora 20:30. Rasturnare de situatie in cazul Enache la Steaua! Cine il blocheaza pe fotbalist sa mearga in Ghencea...

         22 Februarie 2016
          Becali a facut o criza de nervi dupa ce Steaua i-a ratat pe Marica si Budescu

          Becali a facut o criza de nervi dupa ce Steaua i-a ratat pe Marica si Budescu

          Gigi Becali a facut o adevarata criza de nervi dupa ce Steaua a ratat doua transferuri despre care chiar el spunea ca sunt ca si facute, cele ale lui Ciprian Marica si Constantin Budescu. Avand la poarta "palatului" sau din Bucuresti un grup numeros de jurnalisti care asteptau detalii despre transferuri, Becali a explodat. "Nu mai vine nici Budescu si nici Marica! Hai, la revedere!", a tunat Becali, conform postului Sport.ro. Esec usturator pentru Gigi Becali: Transferul "90% sigur" al lui Marica la Steaua a picat...

          07 Ianuarie 2016
           Esec usturator pentru Gigi Becali: Transferul "90% sigur" al lui Marica la Steaua a picat

           Esec usturator pentru Gigi Becali: Transferul "90% sigur" al lui Marica la Steaua a picat

           Gigi Becali a inregistrat un esec usturator pe piata transferurilor, mutarea lui Ciprian Marica la Steaua fiind picata. La numai cateva ore dupa ce anunta triumfator ca transferul este realizat in proportie de 90% si ca mai sunt de pus la punct doar anumite detalii, Becali a admis joi ca Marica nu va ajunge la echipa campioana. "Cred ca transferul lui Marica e picat. Noi am asteptat un semn, dar in zadar. Probabil ca el vrea sa plece afara", a spus Gigi Becali pentru Digi Sport. Becali anunta un transfer fabulos la Steaua: M-am inteles cu Marica!...

           07 Ianuarie 20161 comentariu
            Transferuri explozive la Steaua: Marica, Budescu si atacantul dorit de Barcelona

            Transferuri explozive la Steaua: Marica, Budescu si atacantul dorit de Barcelona

            Steaua este pe punctul de a realiza o serie de transferuri explozive, o intreaga echipa fiind gata sa ajunga la echipa campioana. Gigi Becali, finantatorul "ros-albastrilor", a dezvaluit stadiul negocierilor pentru cei noua fotbalisti pe care vrea sa-i achizitioneze. Cea mai importanta mutare ar fi cea a lui Ciprian Marica, transferul fostului dinamovist la Steaua fiind realizat in proportie de 90%. "Marica, in proportie de 90% ne-am cam inteles, cred eu. Mai raman 10%, care sunt niste mici detalii. El are oricum niste pretentii foarte mari, dar sunt multumit ca pot negocia cu Marica. Eu i-am spus ca, daca are pretentii asa mari, trebuie sa semneze contract pe doi ani sa il pot vinde si sa iau si eu niste bani. A inceput sa rada si cred ca ne vom intelege...

            06 Ianuarie 20161 comentariu
             Echipa celui mai bogat roman se destrama in iarna: Cum incearca Sumudica sa "dribleze" Steaua

             Echipa celui mai bogat roman se destrama in iarna: Cum incearca Sumudica sa "dribleze" Steaua

             Astra Giurgiu, echipa aflata pe primul loc in clasamentul Ligii 1 si care este patronata de cel mai bogat roman, Ioan Niculae, se va destrama in pauza competitionala din iarna. Antrenorul formatiei de la malul Dunarii, Marius Sumudica, a recunoscut ca va pierde mai multi jucatori importanti in luna ianuarie, incepand cu vedeta Constantin Budescu. Cu toate acestea, "Sumi" spera sa "dribleze" rivala Steaua si sa vanda doi dintre jucatorii doriti de campioana in strainatate. "Budescu pleaca sigur, sunt sanse minime ca el sa mai ramana. Exista si varianta sa ajunga si Alibec si Enache in strainatate, pentru ca in tara nu accept eu cel putin. Sintem nevoiti sa ii lasam sa plece si sa ne acoperim bugetul pentru a putea continua cu un grup frumos", a spus Sumudica, informeaza Gazeta Sporturilor...

             14 Decembrie 20152 comentarii
              Gigi Becali da lovitura iernii pe piata transferurilor: Steaua, oferta pentru 4 jucatori de la Astra

              Gigi Becali da lovitura iernii pe piata transferurilor: Steaua, oferta pentru 4 jucatori de la Astra

              Steaua lui Gigi Becali ar putea da o lovitura iernii pe piata transferurilor, ofertand nu mai putin de patru jucatori din lotul liderului Ligii 1, Astra Giurgiu. Postul DigiSport anunta ca "ros-albastrii" vor sa ii transfere pe Gaman, Enache, Alibec si Junior Morais, trimitand chiar oferte concrete. Campioana incearca astfel sa profite la maxim de problemele financiare ale giurgiuvenilor, care sunt obligati sa isi vanda vedetele pentru a evita colapsul financiar. "Problemele financiare de acolo sunt foarte mari si ar fi greu pentru Astra. dar, aduceti-va aminte ca Steaua a mai transferat jucatori de la CFR sau de la Urziceni care nu s-au adaptat, asa ca, cine stie, poate Astra va lua campionatul in fata Stelei si fara acesti jucatori", a declarat Dinu Gheorghe, fost presedinte al Astrei...

              09 Decembrie 20151 comentariu
               Un fotbalist brazilian ii da replica lui Becali: Ce spune despre transferul la Steaua

               Un fotbalist brazilian ii da replica lui Becali: Ce spune despre transferul la Steaua

               Unul dintre jucatorii doriti cu insistenta la Steaua in aceasta vara ii da o replica neasteptata lui Gigi Becali. Acuzat de finantatorul campioanei ca are pretentii salariale exagerate, brazilianul William De Amorim sustine ca a demonstrat pana acum ca merita sa fie foarte bine platit. "Astept, cum am zis, inca sunt la Astra. Nu stiu mai multe, in continuare sunt aici, ma pregatesc bine si vedem pana la urma ce se va intampla. Nu am discutat cu cei de la Steaua, nu au venit la mine direct sa vorbesc si nu stiu. Poate cu impresarul sau nu stiu, cu mine direct nu a fost nimic. Eu cred ca merit un salariu bun sau ceva bun... si cu Alibec cred ca e la fel. Pentru ce am facut noi aici la Astra, meritam ceva bun", a spus De Amorim la DigiSport...

               01 August 20151 comentariu

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Azi începe Liga 2: programul primei etape și în ce condiții se poate intra pe stadion
                În ediția 2021/2022, ce va debuta la 31 iulie, vor lua startul 20 de echipe ce vor juca în următorul sistem competițional. • Echipele...

                Dramă în rândul delegației României de la Tokyo „NUUUUUUUUUUUUU!!!!! NU POOOOT, NU VREAAAAU, NU CREEEEDDDD!”
                Camelia Potec, președintele Federației Române de Natație, a primit o veste năucitoare la Tokyo. Tatăl ei, în vârstă de numai 67 de ani,...

                De ce nu a suportat Simona Halep să se uite la meciurile de tenis de la Jocurile Olimpice
                Simona Halep a dezvăluit că nu s-a uitat la meciurile de tenis de la Jocurile Olimpice, pentru că a fost extrem de dezamăgită că nu a putut...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor