Ziare.com
Programul de miercuri din Liga Campionilor: Meciuri de foc pentru Ianis Hagi, Nicolae Stanciu si Razvan Marin

Programul de miercuri din Liga Campionilor: Meciuri de foc pentru Ianis Hagi, Nicolae Stanciu si Razvan Marin

Miercuri seara se vor disputa ultimele meciuri din cadrul etapei a 3-a a grupelor Ligii Campionilor. Capul de afis e tinut de confruntarea dintre Inter si Borussia Dortmund, insa seara se anunta importanta si pentru Ianis Hagi, Nicolae Stanciu si ...

23 Octombrie 2019

Liga campionilor meciuri

Liga Campionilor: Meciurile programate marti si clasamentele

Liga Campionilor: Meciurile programate marti si clasamentele

Iata meciurile programate marti in ultima etapa a grupelor Ligii Campionilor: GRUPA A: 21:45 PSG - Porto 21:45 Dinamo Zagreb - Dinamo Kiev...

04 Decembrie 2012
    Liga Campionilor: Meciurile de marti

    Liga Campionilor: Meciurile de marti

    Marti seara sunt programata primele meciuri din grupele sezonului 2012/2013 al Ligii Campionilor:
    Grupa A:
    Dinamo Zagreb - Porto
    PSG - Dinamo Kiev
    Grupa B:
    Montpellier - Arsenal
    Olympiakos - Schalke
    Grupa C:
    AC Milan - Anderlecht
    Malaga - Zenit
    Grupa D:
    Dortmund - Ajax
    Real Madrid - Manchester City
    Toate partidele vor fi transmise in direct de site-ul Ziare.com.
    I.G.

    18 Septembrie 2012
      Liga Campionilor: Meciurile de miercuri

      Liga Campionilor: Meciurile de miercuri

      Iata meciurile programate miercuri in mansa secunda a playoff-ului pentru accederea in grupele Ligii Campionilor:
      CFR Cluj - Basel (in tur 2-1)
      Celtic - Helsingborg (in tur 2-0)
      Fenerbahce - Spartak Moscova (in tur 1-2)
      Dinamo Kiev - Borussia Monchengladbach (in tur 3-1)
      Lille - Copenhaga (in tur 0-1)
      Cele cinci partide incep la ora 21:45 si vor fi transmise in direct de site-ul Ziare.com.
      I.G.

      29 August 2012
        Liga Campionilor: Meciurile de marti

        Liga Campionilor: Meciurile de marti

        Iata meciurile programate marti seara in mansa retur a playoff-ului pentru calificarea in grupele Ligii Campionilor:
        Anderlecht - AEL Limassol (in tur 1-2)
        Ironi Shmona - BATE Borisov (in tur 0-2)
        NK Maribor - Dinamo Zagreb (in tur 1-2)
        Panathinaikos - Malaga (in tur 0-2)
        Udinese - Braga (in tur 1-1)
        Cele cinci intalniri vor incepe la ora 21:45 si vor fi transmise in direct de site-ul Ziare.com.
        Celelalte partide din play-off sunt programate miercuri.
        I.G.

        28 August 2012
          Liga Campionilor: Meciurile programate marti

          Liga Campionilor: Meciurile programate marti

          Iata meciurile programate marti in mansa retur a turului doi preliminar al Ligii Campionilor: 16:00 Sahtior Karagandy - Slovan Liberec (in tur 0-2) 18:30 Ventspils - Molde (in tur 0-3) 19:00 Red Bull Salzburg - Dudelange (in tur 0-1)...

          24 Iulie 2012
            Liga Campionilor: Meciurile programate marti

            Liga Campionilor: Meciurile programate marti

            Iata meciurile programate marti in primul mansa a turului doi preliminar din Liga Campionilor: 18:00 Ulisses (Armenia) - Sheriff Tiraspol (Moldova) 18:45 Flora (Estonia) - Basel (Elvetia) 19:00 HJK (Finlanda) - KR (Islanda)...

            17 Iulie 2012
              Liga Campionilor: Meciurile din sferturi si semifinale

              Liga Campionilor: Meciurile din sferturi si semifinale

              La Nyon (Elvetia) a avut loc vineri tragerea la sorti a sferturilor si semifinalelor editiei 2011/2012 a Ligii Campionilor. Bilele au fost extrase din urne de fostul mare fotbalist german Paul Breitner, care "a stabilit" un sfert fantastic intre AC Milan si FC Barcelona. Dar iata care sunt cele patru sferturi de finala ale celei mai importante competitii intercluburi din Europa: 1. APOEL Nicosia - Real Madrid...

              16 Martie 2012
                Liga Campionilor: Meciurile transmise in Romania

                Liga Campionilor: Meciurile transmise in Romania

                Iata ce meciuri din grupele Ligii Campionilor puteti vedea saptamana aceasta la televiziunile romanesti: Marti: 19:00 TSKA Moscova - Inter (Dolce Sport 1) 21:45 Real Madrid - Ajax (Dolce Sport 1)...

                27 Septembrie 2011
                  Liga Campionilor: Meciurile programate miercuri

                  Liga Campionilor: Meciurile programate miercuri

                  Miercuri sunt programate ultimele meciuri din prima mansa a playoff-ului pentru calificarea in grupele Ligii Campionilor:
                  Bayern Munchen (Germania) - FC Zurich (Elvetia)
                  Dinamo Zagreb (Croatia) - Malmo (Suedia)
                  Maccabi Haifa (Israel) - Genk (Belgia)
                  Odense (Danemarca) - Villarreal (Spania)
                  Wisla Cracovia (Polonia) - APOEL Nicosia (Cipru)
                  Toate partidele vor incepe la ora 21:45.
                  Rezultatele inregistrate marti in Liga Campionilor
                  Mansa retur e programata saptamana viitoare.
                  I.G.

                  17 August 2011
                    Liga Campionilor: Meciurile programate marti

                    Liga Campionilor: Meciurile programate marti

                    Marti seara se vor disputa primele partide din mansa tur a playoff-ului pentru grupele Ligii Campionilor: Arsenal (Anglia) - Udinese (Italia) Twente Enschede (Olanda) - Benfica Lisabona (Portugalia) FC Copenhaga (Danemarca) -Viktoria Plzen (Cehia)...

                    16 August 2011
                      Liga Campionilor: Meciurile programate miercuri

                      Liga Campionilor: Meciurile programate miercuri

                      Miercuri sunt programate ultimele meciuri din mansa secunda a turului trei preliminar al Ligii Campionilor. Iata programul zilei: Rubin Kazan - Dinamo Kiev (2-0) Malmo FF - Glasgow Rangers (1-0)...

                      03 August 2011
                        Liga Campionilor: Meciurile programate marti

                        Liga Campionilor: Meciurile programate marti

                        Marti sunt programate primele meciuri din mansa secunda a turului trei preliminar al Ligii Campionilor:
                        BATE Borisov (Belarus) - Ekranas (Lituania). in tur 0-0.
                        Panathinaikos Atena (Grecia) - Odense (Danemarca). in tur 1-1.
                        Shamrock (Irlanda) - Copenhaga (Danemarca). in tur 0-1.
                        Restul meciurilor din mansa secunda a turului trei preliminar al celei mai importante competitii intercluburi din Europa se vor disputa miercuri.
                        I.G.

                        02 August 2011
                          Liga Campionilor: Meciurile programate miercuri

                          Liga Campionilor: Meciurile programate miercuri

                          Miercuri sunt programate ultimele meciuri din mansa secunda a turului doi preliminar al Ligii Campionilor:
                          20:00 APOEL Nicosia - Skenderbeu. in tur 2-0.
                          20:00 Dacia Chisinau - Zestafoni. in tur 0-3.
                          21:30 Videoton - Sturm Graz. in tur 0-2.
                          21:45 Borac Banjaluka - Maccabi Haifa. in tur 1-5.
                          21:45 Breidablik - Rosenborg. in tur 0-5.
                          Rezultatele inregistrate marti in Liga Campionilor
                          Castigatoarele dublelor manse avanseaza in turul 3 preliminar.
                          I.G.

                          20 Iulie 2011
                            Liga Campionilor: Meciurile programate marti

                            Liga Campionilor: Meciurile programate marti

                            Marti se vor disputa primele meciuri din prima mansa a turului doi preliminar al Ligii Campionilor, dupa cum urmeaza: 18:45 Flora Talin - Shamrock. in tur 0-1. 19:00 BATE Borisov - Linfield. in tur 1-1. 19:00 Dudelange - Maribor. in tur 0-2...

                            19 Iulie 2011
                              Liga Campionilor: Meciurile programate miercuri

                              Liga Campionilor: Meciurile programate miercuri

                              Miercuri, 8 decembrie, se disputa ultimele partide din cadrul fazei grupelor a Ligii Campionilor. Iata programul zilei: Grupa E Cu Bayern Munchen deja calificata in optimi, pozitia secunda ramane disputata de doua formatii, AS Roma si FC Basel. La trei puncte distanta de italieni, elvetienii au nevoie de un succes la Munchen, dar si de o victorie a CFR-ului in fata echipei lui Totti...

                              08 Decembrie 2010

                                Urmareste Ziare.com pe

                                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                                 

                                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                                George Puscas, foarte aproape in aceasta vara sa semneze cu Fenerbahce
                                Atacantul roman George Puscas, fost varf la Inter, se afla foarte aproape in aceasta vara de un transfer la o grupare puternica din Turcia....

                                Harlem Gnohere a desemnat cei mai buni jucatori din Romania alaturi de care a evoluat
                                Harlem Gnohere, fostul atacant al celor de la FCSB, cel care tocmai si-a reziliat contractul cu gruparea din Berceni patronata de Gigi Becali, a...

                                Un pusti de 17 ani si 34 de zile a devenit cel mai tanar marcator din istoria Bundesligii
                                Mijlocasul german Florian Wirtz, de la Bayer Leverkusen, a devenit cel mai tanar marcator din istoria Bundesligii, datorita golului inscris sambata...
                                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor