Ziare.com
Surprizele pregatite de Cosmin Contra pentru meciul cu Suedia: Iata cum ar putea arata primul "11" al Romaniei

Surprizele pregatite de Cosmin Contra pentru meciul cu Suedia: Iata cum ar putea arata primul "11" al Romaniei

Cosmin Contra a conturat echipa de start pentru meciul pe care nationala Romaniei il va disputa vineri seara cu reprezentativa Suediei, in preliminariile pentru Campionatul European din 2020. Selectionerul Romaniei intentioneaza sa-i surprinda pe ...

14 Noiembrie 2019

Echipa start nationala romania

Cosmin Contra schimba echipa pentru meciul cu Serbia: Cum va arata primul "11" al nationalei Romaniei

Cosmin Contra schimba echipa pentru meciul cu Serbia: Cum va arata primul "11" al nationalei Romaniei

Cosmin Contra va efectua mai multe modificari in primul "11" al Romaniei pentru meciul din weekend cu Serbia. Fata de jocul cu Lituania, castigat in prelungiri cu 2-1, selectionerul "tricolorilor" nu-i va putea folosi duminica pe Alexandru Chipciu si Paul Anton, suspendati ca urmare a cartonaselor galbene incasate joi seara. Astfel, locurile celor doi in primul "11" urmeaza sa fie luate de autorul golului decisiv din Lituania, Alexandru Maxim, respectiv Adrian Stoian. Vezi:...

12 Octombrie 20182 comentarii
  Cum arata echipa de start a nationalei Romaniei in noul sezon: Vezi surprizele pregatite de Cosmin Contra

  Cum arata echipa de start a nationalei Romaniei in noul sezon: Vezi surprizele pregatite de Cosmin Contra

  Cosmin Contra s-a decis in privinta echipei cu care va incepe meciul pe care nationala Romaniei il va disputa cu Muntenegru, in prima etapa din Nations League. In primul "11" al "tricolorilor" isi vor gasi loc cate doi jucatori de la FCSB si Craiova, in timp ce campioana CFR Cluj da un singur jucator. Astfel, selectionerul Romaniei il va titulariza in poarta pe Ciprian Tatarusanu, in fata caruia va alinia o linie de patru fundasi, de la dreapta la stanga, Benzar, Sapunaru, Chiriches si Bancu, anunta Gazeta Sporturilor...

  06 Septembrie 20181 comentariu
   Primul 11 al nationalei Romaniei pentru meciul cu Armenia - surse

   Primul 11 al nationalei Romaniei pentru meciul cu Armenia - surse

   Christoph Daum a stabilit echipa de start pentru meciul pe care nationala Romaniei il va disputa vineri cu reprezentantiva Armeniei, in preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2018. Ciprian Tatarusanu va fi goalkeeperul titular, urmand ca in fata lui sa-i gasim pe Romario Benzar (FCSB), Vlad Chiriches (Napoli), Alin Tosca (Betis) si Steliano Filip (Dinamo), anunta Gazeta Sporturilor. La mijloc, Mihai Pintilii (FCSB) si Razvan Marin (Standard Liege) vor face legatura intre aparare si atac. Florin Andone (Deportivo La Coruna) va fi unicul varf, ajutat din sptate de Alex Chipciu (Anderlecht), Nicolae Stanciu (Anderlecht) si Bogdan Stancu (Bursaspor)...

   30 August 20171 comentariu
    Supriza lui Daum pentru meciul Polonia - Romania: Iata cum va arata echipa noastra

    Supriza lui Daum pentru meciul Polonia - Romania: Iata cum va arata echipa noastra

    Selectionerul Christoph Daum pregateste o surpriza pentru meciul cu Polonia, nationala Romaniei aratand altfel decat eram obisnuiti. Germanul va mentine sistemul cu trei fundasi, ajutati de Benzar si Latovlevici in benzi, dar va trece la o linie de atac cu doi jucatori rapizi. Insa poate cea mai mare surpriza a lui Daum este titularizarea lui Bicfalvi, acesta fiind trimis in teren cu sarcina de a face legatura intre linia de mijloc si cei doi oameni din fata. Iata cum va arata Romania in duelul cu Polonia, potrivit postului DigiSport:...

    10 Iunie 2017
     Piturca s-a razgandit: Cum arata primul "11" al Romaniei pentru meciul cu Ungaria

     Piturca s-a razgandit: Cum arata primul "11" al Romaniei pentru meciul cu Ungaria

     Cu mai putin de 24 de ore inainte de startul partidei dintre Romania si Ungaria, din preliminariile Campionatului European din 2014, Victor Piturca face o modificare in "11" de start. Astfel, conform Digi Sport, Piturca nu va mai incepe jocul cu Torje, ci cu Maxim. In aceste conditii, echipa de start a Romaniei ar urma sa arate astfel: Tatarusanu - Chiriches, Goian, Grigore, Rat - Pintilii, Hoban - Maxim, Chipciu, Sanmartean - Stancu...

     10 Octombrie 20143 comentarii
      Grecia - Romania: Primul "11" al lui Piturca

      Grecia - Romania: Primul "11" al lui Piturca

      Victor Piturca s-a decis cu cine va incepe meciul cu Grecia, pe care nationala Romaniei il va disputa duminica seara. Astfel, daca nu va interveni vreo accidentare, selectionerul Romaniei ii va trimite in teren din primul minut pe: Tatarusanu - Tamas, Chiriches, Grigore, Rat - Pintilii, Hoban - Chipciu, Stancu, Maxim - Marica. De partea cealalta, Ranieri va incepe foarte probabil cu urmatoarea echipa de start: Karnezis - Torosidis, Papastathopoulos, Manolas, Cholebas - Kone, Samaris, Christodoulopoulos - Salpingidis, Mitroglou, Samaras...

      07 Septembrie 20141 comentariu
       Romania - Grecia, in preliminariile EURO 2016: Primul "11" pe care Piturca il va trimite in teren

       Romania - Grecia, in preliminariile EURO 2016: Primul "11" pe care Piturca il va trimite in teren

       Nationala Romaniei va intalni selectionata Greciei la sfarsitul acestei saptamani, in primul meci din Grupa F a preliminariilor pentru EURO 2016. Victor Piturca a convocat 24 de jucatori pentru aceasta intalnire si, conform Digi Sport, a conturat deja primul "11" cu care va incepe meciul. Selectionerul va incepe intr-un sistem 4-2-3-1, unic varf urmand a fi Ciprian Marica. Dar iata cum ar urma sa arate echipa de start a Romaniei in meciul cu Grecia:...

       03 Septembrie 20144 comentarii
        Echipa de start a Romaniei pentru meciul cu Turcia

        Echipa de start a Romaniei pentru meciul cu Turcia

        Victor Piturca s-a decis asupra echipei de start a Romaniei pe care o va trimite in teren in partida cu Turcia, din preliminariile Campionatului Mondial din 2014. Selectionerul va efectua doua schimbari fata de primul "11" trimis in teren contra Ungariei. Digi Sport anunta ca Hoban ii va lua locul lui Bourceanu, suspendat, respectiv Tanase va fi preferat in locul lui Maxim. Dar iata primul 11 al Romaniei pentru meciul cu Turcia:...

        10 Septembrie 20139 comentarii
         Surprizele lui Piturca. Sase stelisti in echipa de start a nationalei Romaniei

         Surprizele lui Piturca. Sase stelisti in echipa de start a nationalei Romaniei

         Victor Piturca, selectionerul Romaniei, pregateste o serie de surprize pentru meciul amical cu Belgia, de miercuri seara. Tehnicianul este gata sa titularizeze nu mai putin de sase jucatori de la Steaua, unii dintre ei pe pozitii inedite. Astfel, Vlad Chiriches va evolua pe postul de fundas dreapta, Alex Chipciu va fi extrema stanga iar capitanul "ros-albastrilor", Bourceanu, va fi doar rezerva. Iata cum va arata nationala Romaniei in meciul cu Belgia:...

         14 Noiembrie 2012
          Piturca s-a decis: Iata echipa de start a Romaniei in meciul cu Olanda

          Piturca s-a decis: Iata echipa de start a Romaniei in meciul cu Olanda

          Victor Piturca a decis care va primul "11" al Romaniei pentru meciul de marti seara cu Olanda. Conform cotidianului Gazeta Sporturilor, selectionerul Romaniei va incepe partida de pe National Arena cu urmatorii jucatori: Tatarusanu - Tamas, Chiriches, Goian, Rat - Pintilii, Bourceanu - Torje, Stancu, Grozav - Marica. Exact aceeasi echipa cu care a inceput si partida de vinerea trecuta cu Turcia, castigata cu 1-0...

          16 Octombrie 20122 comentarii
           Multe surprize in echipa de start a nationalei Romaniei

           Multe surprize in echipa de start a nationalei Romaniei

           Victor Piturca pregatete cateva surprize in echipa de start a Romaniei pentru amicalul cu Elvetia, de miercuri. Selectionerul tricolorilor ii va titulariza pe Lobont, Gaman si Gicu Grozav. Iata cum va arata primul 11 al Romaniei in amicalul cu Elvetia: Lobont - Papp, Chiriches, Gaman, Rat - Lazar, Bourceanu, Tanase - Torje, Niculae, Grozav...

           28 Mai 20122 comentarii
            Vezi cum va arata nationala Romaniei fara Mutu si Tamas

            Vezi cum va arata nationala Romaniei fara Mutu si Tamas

            Adrian Mutu si Gabi Tamas au fost exclusi din lotul echipei nationale dupa un nou act de indisciplina iar componenta primului "11" al lui Piturca se va modifica simtitor, cei doi fiind titulari incontestabili. Cum prima partida este peste numai cateva ore, amicalul cu San Marino, selectionerul va improviza si va trimite in teren o echipa experimentala. In locul lui Tamas, in centrul liniei de fund, va fi folosit stelistul Gardos, care va face pereche cu Stefan Radu, in timp ce Curelea va intra in locul "Briliantului" in ofensiva...

            10 August 20112 comentarii
             Vezi echipa de start a Romaniei pentru amicalul cu Ucraina

             Vezi echipa de start a Romaniei pentru amicalul cu Ucraina

             Razvan Lucescu, selectionerul Romaniei, a anuntat primul "11" pe care il va trimite in teren in amicalul cu Ucraina, programat marti. Lucescu jr. abordeaza primul meci din 2011 cu o formula curajoasa, in care isi fac loc trei debutanti in prima reprezentativa, Papp, Gardos si Sabrin Sburlea. Astfel, in poarta va fi titularizat Pantilimon, iar Maftei, Gardos, Papp si Rat vor forma linia defensiva. La mijloc vor evolua Roman, Muresan, Dan Alexa si Deac, in timp ce atacul va fi format din Gigel Bucur si Sabrin Sburlea...

             07 Februarie 20111 comentariu
              Echipa probabila a Romaniei pentru meciul cu Serbia

              Echipa probabila a Romaniei pentru meciul cu Serbia

              Selectionerul Romaniei, Razvan Lucescu, mai are o singura incertitudine in ceea ce priveste primul 11 cu care va incepe meciul cu Serbia, din preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2010. Mijlocasul Unirii Urziceni, Dacian Varga, sau mijlocasul lui Dinamo, Adrian Cristea, e singurul semn de intrebare pe care il are Lucescu junior. Iata cum va arata primul 11 al Romaniei in partida de sambata: Coman - Maftei, Radoi, Chivu, Rat - Mara, Ghioane, Apostol, Adr. Cristea / Varga - Mutu, Marica ...

              07 Octombrie 20091 comentariu
               Echipa de start a Romaniei pentru meciul cu Ungaria

               Echipa de start a Romaniei pentru meciul cu Ungaria

               Tehnicianul echipei nationale Razvan Lucescu s-a decis, in urma antrenamentului de miercuri dimineata, asupra echipei cu care va aborda partida amicala cu Ungaria. Selectionerul l-a inclus in cele din urma pe Ghioane in echipa de start, urmand ca Paul Codrea sa evolueze in repriza secunda. Iata echipa de start a Romaniei: Coman - Dananae, Radoi, Chivu, Nesu - Mara, Apostol, Ghioane, Max Nicu - Danciulescu, Marica...

               12 August 20091 comentariu

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                EXCLUSIV VIDEO Imagini de colectie cu Gica Hagi si tatal Simonei Halep la o petrecere de pomina la Constanta
                Gica Hagi si Stere Halep, tatal Simonei Halep, sunt nelipsiti de la petrecerile comunitatii de machedoni din Constanta. Profesionist suta la...

                Mirel Radoi a anuntat fotbalistii din strainatate pentru meciul cu Germania. Ce suprize sunt
                Selectionerul Mirel Radoi a anuntat lista de jucatori care activeaza la echipe de club din strainatate spre care sunt trimise faxuri de convocare...

                Finala dramatica pentru Monica Niculescu la Doha
                Perechea Monica Niculescu/Jelena Ostapenko (Romania/Letonia) a fost invinsa, vineri, in finala probei de dublu din cadrul turneului de la Doha....
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor