Ziare.com

Tragere la sorti

Situatie unica in istoria Cupei Mondiale in grupa F. Putem avea o tragere la sorti care sa decida echipele calificate in optimi

Situatie unica in istoria Cupei Mondiale in grupa F. Putem avea o tragere la sorti care sa decida echipele calificate in optimi

Victoria Germaniei cu Suedia in minutul 95 de sambata seara de la Cupa Mondiala a complicat si mai mult o grupa infernala, in care trei echipe se vor bate de la egal la egal in ultima etapa pentru calificarea in optimi. Germania a invins Suedia cu 2-1, dupa un gol semnat magistral de Toni Kroos in minutul 95, iar acum nemtii au 3 puncte, suedezii raman si ei tot cu 3 lungimi, in timp ce mexicanii sunt lideri cu 6 puncte. Situatia insa e departe de a fi lamurita si poate crea o tragere la sorti unica in istoria Campionatului Mondial. In acest moment, Mexic are un golaveraj de 3-1, iar formatiile europene sunt la egalitate si la acest capitol, 2-2...

24 Iunie 2018
  CSA Steaua Bucuresti, tragere la sorti cu un nume cu greutate, in Cupa Romaniei

  CSA Steaua Bucuresti, tragere la sorti cu un nume cu greutate, in Cupa Romaniei

  CSA Steaua, Steaua Armatei, va avea parte de un adversar cu nume cel putin interesant in partida de Cupa Romaniei pe care o va disputa marti, 12 septembrie. Astfel, in prima faza din Cupa Romaniei, Steaua va da piept cu trupa AFC Benfica Bucuresti. Partida are loc marti, 12 septembrie, incepand cu ora 16, pe un teren din Complexul Sportiv Steaua din Ghencea. Echipa pregatita de Marius Lacatus si Ion Ion a inceput perfect Liga 4, avand 2 victorii dupa primele 2 meciuri, 6-0 cu Venus si 4-0 cu Sportul...

  10 Septembrie 20171 comentariu
   FCSB, norocoasa la tragerea la sorti a grupelor Europa League

   FCSB, norocoasa la tragerea la sorti a grupelor Europa League

   FCSB si-a aflat vineri dupa-amiaza adversarele pe care le va intalni in grupele Europa League. Vicecampioana Romaniei, 'cazuta' in Europa League dupa ce a fost eliminata de Sporting Lisabona in playoff-ul Ligii Campionilor, a fost repartizata in Grupa G, alaturi de Viktoria Plzen (Cehia), Hapoel Beer-Sheva (Israel) si Lugano (Elvetia). Trupa pregatita de Nicoale Dica a fost plasata in urna a doua si se poate considera norocoasa dupa aceasta tragere la sorti. Din prima urna, FCSB a evitat echipe de top, precum Arsenal, AC Milan sau Lazio, urmand a o intalni din nou pe Viktoria Plzen, pe care a eliminat-o in turul III preliminar al Ligii Campionilor, dupa 2-2 la Bucuresti si 4-1 in Cehia...

   25 August 20171 comentariu
    Iata echipa cu care ar vrea Becali sa pice FCSB la tragerea la sorti a preliminariilor Ligii Campionilor

    Iata echipa cu care ar vrea Becali sa pice FCSB la tragerea la sorti a preliminariilor Ligii Campionilor

    Tragerea la sorti a turului III preliminar al Ligii Campionilor va avea loc vineri, iar Gigi Becali si-a ales deja echipa preferata. Finantatorul "ros-albastrilor" doreste ca echipei sale sa-i fie repartizata gruparea ceha Viktoria Plzen. "Plzen e cea mai accesibila, parerea mea e ca ne calificam daca picam cu Plzen", a spus Becali, potrivit Sport.ro. Pe langa vicecampioana Cehiei, FCSB le mai poate intalni pe: Dinamo Kiev (Ucraina), Ajax Amsterdam (Olanda), CSKA Moscova (Rusia) sau Club Brugge (Belgia)...

    13 Iulie 2017
     Tragere la sorti cu ghinion! Doua romance se vor intalni in primul tur al turneului WTA de la Charleston

     Tragere la sorti cu ghinion! Doua romance se vor intalni in primul tur al turneului WTA de la Charleston

     Doua tenismene din Romania au fost trase la sorti una impotriva celeilalte in chiar prima faza a turneului WTA de la Charleston, in Statele Unite. Este vorba de Irina Begu si Alexandra Dulgheru, care vor juca fata in fata in primul tur al unui turneu cu premii dotate in valoare de 687.900 de dolari, care va debuta luni. Begu este pe 35 WTA la 25 de ani, iar Dulgheru ocupa locul 91 in prezent, la 26 de ani. Cele doua s-au mai intalnit o singura data in circuitul WTA, in 2014, la Campinas (Brazilia), la un turneu ITF, Alexandra abandonand la scorul de 4-1 pentru Begu, in primul set...

     03 Aprilie 2016
      Reactie dura a presei din Italia dupa tragerea la sorti a barajelor pentru EURO: Sa nu uitati asta, baieti!

      Reactie dura a presei din Italia dupa tragerea la sorti a barajelor pentru EURO: Sa nu uitati asta, baieti!

      Tragerea la sorti a celor 4 meciuri de baraj pentru EURO 2016 a iscat cateva comentarii extrem de acide dupa eveniment, unul din ele apartinand unui important jurnalist italian. Comentariul a venit dupa ce s-a aflat faptul ca Suedia si Danemarca vor juca una impotriva celeilalte in barajul pentru EURO. Acest meci este reeditarea celebrei partide din faza grupelor EURO 2004, atunci cand cele doua trupe scandinave remizau, scor 2-2, pentru ca ambele sa mearga brat la brat in sferturi, in dauna Italiei, care a invins degeaba Bulgaria...

      18 Octombrie 2015
       EURO 2016: Tragerea la sorti a stabilit cele 4 meciuri de baraj

       EURO 2016: Tragerea la sorti a stabilit cele 4 meciuri de baraj

       Duminica la sediul UEFA de la Nyon, din Elvetia, a avut loc tragerea la sorti a meciurilor de baraj pentru calificarea la EURO 2016, turneu final care va avea loc anul urmator in Franta. Iata mai jos meciurile: Ucraina - Slovenia Suedia - Danemarca...

       18 Octombrie 2015
        Fed Cup: Romania e in Grupa Mondiala II. Cu cine poate juca si cand va fi tragerea la sorti

        Fed Cup: Romania e in Grupa Mondiala II. Cu cine poate juca si cand va fi tragerea la sorti

        Romania s-a calificat in Grupa Mondiala II a tenisului feminin mondial, dupa o victorie cu 4-1 in fata Serbiei, in week-endul trecut, la Arenele BNR din Bucuresti, in cadrul unui baraj de promovare. Sorana Carstea a bifat doua puncte, Simona Halep unul, iar al patrulea a fost obtinut la dublu, in urma abandonului perechii din Serbia. Romania este asadar intre cele mai bune 16 echipe de tenis feminin din lume, urmand sa intalneasca una dintre urmatoarele trupe: Argentina, Slovacia, SUA, Spania, Olanda, Suedia si Elvetia...

        21 Aprilie 20141 comentariu
         Gica Hagi, ingrijorat de tragerea la sorti EURO 2016: Greu, foarte greu...

         Gica Hagi, ingrijorat de tragerea la sorti EURO 2016: Greu, foarte greu...

         Gica Hagi, fostul mare fotbalist al echipei nationale, se arata ingrijorat de tragerea la sorti a preliminariilor EURO 2016, care va avea loc duminica la Nice, de la ora 13. Hagi spune ca este ingrijorat de progresul fotbalistic al anumitor natiuni care altadata erau considerate sub echipa noastra nationala: "Din pacate, au venit multe echipe din urna a 3-a, chiar si a 4-a, care au crescut foarte mult in ultima vreme. Du-te sa joci cu Azerbaidjan... Qabala a batut echipele noastre mai nou, in meciuri amicale. Kazahstan, joci cu ei si nu e usor. Georgia are jucatori, Armenia nu mai spun. Cred ca investesc mult mai mult ca noi.", spunea Hagi la DolceSport TV, intr-o interventie...

         23 Februarie 20144 comentarii
          Romania este in urna a treia pentru tragerea la sorti a preliminariilor EURO 2016

          Romania este in urna a treia pentru tragerea la sorti a preliminariilor EURO 2016

          Campionatul European de fotbal va avea loc in Franta in 2016, tragerea la sorti a grupelor preliminare urmand sa aiba loc duminica, de la ora 13.00. Echipa nationala a Romaniei va fi in urna a treia la Centrul de conferinte Acropolis din Nice, avand ca obiectiv clasarea pe unul din primele doua locuri in grupa de calificare, lucru care aduce automat calificarea in Franta. De remarcat faptul ca va fi primul turneu final european cu 24 de echipe prezente la start, ceea ce inseamna mai multe sanse de calificare si pentru echipe de mijlocul clasamentului, din punct de vedere al coeficientilor europeni...

          22 Februarie 20141 comentariu
           UEFA l-a dat afara pe Ovidiu Ioanitoaia de la tragerea la sorti

           UEFA l-a dat afara pe Ovidiu Ioanitoaia de la tragerea la sorti

           Ovidiu Ioanitoaia, directorul cotidianului Gazeta Sporturilor, a fost dat afara din sala in care s-a organizat, vineri, tragerea la sorti pentru stabilirea grupelor Europa League. Directorul cotidianului Gazeta Sporturilor a fentat vigilenta reprezentantilor UEFA, reusind sa patrunda in sala desi nu avea voie, insa dupa cateva minute a fost dat afara. Ovidiu Ioanitoaia a povestit in ziarul pe care il conduce modul in care a patruns in sala si cum s-a dat de gol ca este jurnalist. "Am profitat de aglomeratie si m-am strecurat chiar in sala in care reprezentantii cluburilor din seria E, adica a noastra, stabileau legaturile pentru meciurile din aceasta toamna...

           01 Septembrie 20122 comentarii
            Liga Campionilor si Europa League, urnele pentru tragerea la sorti

            Liga Campionilor si Europa League, urnele pentru tragerea la sorti

            Vineri au loc, la sediul UEFA, tragerile la sorti pentru stabilirea optimilor Ligii Campionilor si a 16-imilor Europa League. Liga Campionilor Cele 16 formatii calificate din faza grupelor au fost impartite in doua urne, in functie de pozitia finala din clasament. Urna 1 (castigatoare): Bayern Munchen, Inter Milano, Benfica Lisabona, Real Madrid, Chelsea Londra, Arsenal Londra, APOEL Nicosia, FC Barcelona;...

            16 Decembrie 2011
             Cupa Romaniei: Vezi urnele pentru tragerea la sorti a 16-imilor

             Cupa Romaniei: Vezi urnele pentru tragerea la sorti a 16-imilor

             Federatia Romana de Fotbal a anuntat, luni, urnele pentru tragerea la sorti a 16-imilor Cupei Romaniei. Iata comunicatul FRF: In URNA A, echipele din Liga I, clasate pe locurile 1-6 in campionatul editiei precedente, respectiv: CFR Cluj, Unirea Urziceni, SC Vaslui, Steaua Bucuresti, FC Timisoara si Dinamo Bucuresti;...

             13 Septembrie 2010
              Dinamovistul Prunea se plange de tragerea la sorti

              Dinamovistul Prunea se plange de tragerea la sorti

              Florin Prunea este nemultumit de tragerea la sorti de care a avut parte Dinamo in turul doi preliminar al Europa League. Desi Dinamo va intalni Lankaran (Azerbaijan) sau Olimpia Balti (Moldova), doua echipe modeste, Prunea considera ca formatia din Soseaua Stefan cel Mare a avut ghinion. "Preferam altceva, o echipa din Andorra, aveam si variante mai bune. E o tragere la sorti care pe mine nu ma satisface. Fotbalul din Azerbaidjan il stim cu totii, e unul foarte bun. Pe Olimpia Balti o cunoastem, a terminat pe locul 3", a spus Florin Prunea la GSP TV...

              21 Iunie 20102 comentarii
               Tragerea la sorti pentru EURO 2012, "aranjata" din motive de securitate

               Tragerea la sorti pentru EURO 2012, "aranjata" din motive de securitate

               Tragerea la sorti a preliminariilor pentru Campionatul Mondial din 2012, organizat in Polonia si Ucraina, a fost aranjata pentru a evita eventualele incidente neplacute. Potrivit presedintelui UEFA, Michel Platini, Rusia nu putea sa evolueze in aceeasi grupa cu Georgia, aceeasi regula fiind valabila si in cazul nationalelor Armeniei si Azerbaidjanului. "Acest 'aranjament' a fost facut pentru a evita amestecarea sportului cu politica. Armenia si Azerbaidjan au refuzat sa joace impreuna in trecut si nu am vrut sa punem cele doua echipe intr-o astfel de situatie.", a declarat Platini, potrivit Uefa.com...

               08 Februarie 20101 comentariu

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                George Puscas, foarte aproape in aceasta vara sa semneze cu Fenerbahce
                Atacantul roman George Puscas, fost varf la Inter, se afla foarte aproape in aceasta vara de un transfer la o grupare puternica din Turcia....

                Harlem Gnohere a desemnat cei mai buni jucatori din Romania alaturi de care a evoluat
                Harlem Gnohere, fostul atacant al celor de la FCSB, cel care tocmai si-a reziliat contractul cu gruparea din Berceni patronata de Gigi Becali, a...

                Un pusti de 17 ani si 34 de zile a devenit cel mai tanar marcator din istoria Bundesligii
                Mijlocasul german Florian Wirtz, de la Bayer Leverkusen, a devenit cel mai tanar marcator din istoria Bundesligii, datorita golului inscris sambata...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor