Ziare.com
Cosmin Contra, la un pas de revenirea in Liga 1

Cosmin Contra, la un pas de revenirea in Liga 1

Fostul selectioner al Romaniei, Cosmin Contra, ar putea antrena in Liga 1. Fanatik scris ca "Gurita", liber de contract dupa despartirea de nationala Romaniei, este prima varianta pentru inlocuirea lui Victor Piturca la Universitatea Craiova. ...

28 Decembrie 2019

Contra antrenor petrolul

Razvan Lucescu, la Petrolul

Razvan Lucescu, la Petrolul

Razvan Lucescu e noul antrenor al celor de la Petrolul Ploiesti. Astfel, Lucescu jr. ii ia locul lui Cosmin Contra, plecat luni in Spania, pentru a semna cu Getafe. Conform Digi Sport, fostul selectioner al nationalei Romaniei va semna un contract valabil pana in vara, cu optiune de prelungire. Patronul Dan Capra s-a intalnit luni dupa-amiaza cu Razvan Lucescu si s-au inteles verbal...

10 Martie 20146 comentarii
  Contra a semnat cu Getafe - oficial

  Contra a semnat cu Getafe - oficial

  Cosmin Contra a semnat cu gruparea spaniola Getafe CF. La doar cateva ore de la oficializarea despartirii de Petrolul, tehnicianul roman a fost anuntat oficial la Getafe, cu care a semnat un contract valabil pana in vara lui 2016. "Getafe anunta ca a ajuns la un acord de principiu cu Cosmin Contra pentru a deveni noul antrenor al primei echipe pentru restul sezonului si inca doua campanii. Prezentarea oficiala va avea loc marti, la ora 13:00 (14:00 - ora Romaniei) ", anunta site-ul oficial al lui Getafe...

  10 Martie 2014
  Alte articole despre: Contra antrenor Getafe oficial
   Cine ii ia locul lui Contra la Petrolul

   Cine ii ia locul lui Contra la Petrolul

   Petrolul Ploiesti nu va ramane mult timp fara antrenor. Asistentul lui Cosmin Contra, Laurentiu Rosu, va prelua fraiele echipei dupa plecarea lui "Gurita" la Getafe. "Laurentiu Rosu e favorit sa fie noul antrenor al Petrolului", a spus patronul ploiestenilor, Dan Capra, la Pro TV. 3 e locul ocupat de Petrolul in clasamentul Ligii 1, cu 45 de puncte, la 7 puncte distanta de prima clasata, Steaua...

   10 Martie 20141 comentariu
    Contra si-a dat demisia de la Petrolul

    Contra si-a dat demisia de la Petrolul

    Cosmin Contra si-a reziliat luni contractul cu Petrolul Ploiesti. "Incepand de astazi (luni - n.red.), contractul dintre FC Petrolul Ploiesti si antrenorul Cosmin Contra s-a incheiat. Clubul nostru a luat act de dorinta tehnicianului Contra de a renunta la functie, in favoarea unei cariere in Spania", anunta site-ul oficial al "lupilor galbeni". Plecarea a fost confirmata si de Cosmin Contra: "Multumesc conducerii clubului pentru faptul ca m-a inteles si am incredere ca si suporterii vor face acelasi lucru. Petrolul va ramane mereu in sufletul meu, este clubul care m-a lansat ca antrenor in fotbalul mare si voi incerca toata viata sa-l ajut, la fel ca si pe toti oamenii implicati in acest proiect"...

    10 Martie 20141 comentariu
     Dezvaluiri incredibile ale lui Hamza: Nu am mai fost dorit la Petrolul

     Dezvaluiri incredibile ale lui Hamza: Nu am mai fost dorit la Petrolul

     Hamza a fost personajul principal al unei plecari surprinzatore in aceasta iarna de la Petrolul Ploiesti, in conditiile in care a fost un om foarte important pentru prahoveni, nu numai in prima parte a acestui sezon. Tunisianul a plecat in Bulgaria, la Botev Plovdiv, dar abia acum face anumite dezvaluiri despre acele zile tulburi, in care i s-a decis soarta: "Capra a spus ca sunt un tip conflictual?! Daca a spus el asta, eu sunt foarte dezamagit deoarece nu am creat niciodata vreun conflict si, din contra, l-am ajutat destul de mult atunci cand mi-a cerut ajutorul si stie foarte bine cum. Nu vreau sa spun mai multe deoarece respect echipa. Am auzit ca s-au spus multe minciuni despre mine la sedinta cu suporterii, pentru a-mi crea o imagine negativa in fata lor. Stii de ce au facut-o? Deoarece au vazut cat de mult sunt iubit de fani, iar acestia dau vina pe ei pentru vanzarea mea si a lui Boudjemaa.", declara textual Hamza, pentru un site al suporterilor petrolisti, doarpetrolul.ro...

     09 Martie 2014
      Cosmin Contra, acuze radicale: Campionatul s-a terminat, am fost asteptati la cotitura

      Cosmin Contra, acuze radicale: Campionatul s-a terminat, am fost asteptati la cotitura

      Petrolul Ploiesti a terminat la egalitate cu FC Brasov, scor 1-1, in ultimul meci al zilei de duminica din Liga I, etapa cu numarul 20, sezonul 2013/2014. Cosmin Contra a fost foarte nemultumit de rezultat si a lansat acuze in stanga si in dreapta. Antrenorul prahovenilor, Cosmin Contra, a fost extrem de suparat dupa partida, acuzandu-l voalat pe Cristi Balaj de acest egal, centralul acordand un penalti brasvovenilor in minutul 93: "Am pierdut doua puncte si pentru noi campionatul s-a terminat. Oricum, nu cred ca aveam prea multe sanse. Cei care au ceva impotriva Petrolului si-au facut bine treaba inca o data. Aveam convingerea ca, indiferent de cine era arbitrul in seara asta, eram asteptati la cotitura si asa s-a intamplat.", spunea Contra pentru DigiSport, la final de joc...

      23 Februarie 20144 comentarii
       Presa din Spania: Contra va semna in urmatoarele ore cu o echipa din Primera Division!

       Presa din Spania: Contra va semna in urmatoarele ore cu o echipa din Primera Division!

       Cosmin Contra ar putea pleca de la Petrolul Ploiesti in urmatoarele ore. Presa din Spania anunta luni ca tehnicianul roman ar putea fi numit in functia de antrenor principal al celor de la Getafe. Actualul antrenor, Luis Garcia, a intrat in dizgratia conducatorilor dupa rezultatele slabe din ultima perioada. "In urmatoarele ore, Cosmin Contra, care are o relatie excelenta cu presedintele Angel Torres, ar putea ateriza in Spania, pentru a semna cu Getafre", noteaza publicatia AS...

       17 Februarie 20141 comentariu
        Lovitura de teatru la Petrolul: Contra, la un pas de demisie - e ofertat din Spania

        Lovitura de teatru la Petrolul: Contra, la un pas de demisie - e ofertat din Spania

        Cosmin Contra este la un pas sa demisioneze de la Petrolul Ploiesti.
        Antrenorul "lupilor" are o oferta de a pregati in Primera Division, de la Getafe, informeaza ProTV.
        Getafe intentioneaza sa-l demita pe Luis Garcia, iar Contra este optiunea pe care ibericii o au.
        Cosmin Contra a evoluat timp de patru ani si jumatate la Getafe si spune ca viseaza sa pregateasca echipa.
        In acest moment, Getafe ocupa locul 12 in Spania.
        C.S.

        07 Februarie 20142 comentarii
         Alerta la Petrolul: Patru jucatori de baza, pe picior de plecare

         Alerta la Petrolul: Patru jucatori de baza, pe picior de plecare

         Petrolul Ploesti, detinatoarea Cupei Romaniei, are mari probleme, patru jucatori de baza fiind pe picior de plecare. Potrivit antrenorului Cosmin Contra, fotbalistii Guilherme, Alcenat, Boudjemaa si Yamissi vor intra in iarna in ultimele sase luni de contract si nu dau semne ca sunt dispusi sa-si prelungeasca intelegerile. "Nu tinem pe nimeni cu forta", a fost reactia lui Contra, care a precizat ca ii va folosi pe cei patru pana la finalul sezonului. De fundasii Alcenat si Giulherme este foarte interesata campioana Steaua, care ar putea da o adevarata lovitura prin aducerea lor gratis...

         07 Noiembrie 2013
          Reactia lui Contra l-a lasat cu gura cascata pe Craioveanu: "A luat-o razna!"

          Reactia lui Contra l-a lasat cu gura cascata pe Craioveanu: "A luat-o razna!"

          Reactia antrenorului Cosmin Contra de la finalul partidei dintre Gaz Metan Medias si Petrolul l-a lasat cu gura cascata pe prietenul acestuia, Gica Craioveanu. Fostul jucator de la Getafe sau Sociedad spune ca amicul sau a luat-o razna si ii recomanda lui Contra calmante inainte de meciuri. "L-am vazut pe balbait, a luat-o razna la ultimul meci. Poate l-a jignit cineva, cine stie. Era ca leul in cusca. Ce sa-i transmit? Sa ia ceva inainte de meci sa se linisteasca. Altceva ce poate sa faca?", a spus Craioveanu, potrivit site-ului gsp.ro...

          14 Octombrie 2013
           Contra, la un pas sa plece de la Petrolul!

           Contra, la un pas sa plece de la Petrolul!

           Cosmin Contra, antrenorul celor de la Petrolul Ploiesti, a fost extrem de aproape de a-si da demisia dupa meciul cu Gaz Metan Medias. Tehnicianul este extrem de nemultumit de maniera de arbitraj a lui Cristi Balaj si a dezvaluit ca s-a gandit sa plece din fotbalul romanesc. "Am fost pe punctul sa plec de la Petrolul aseara, din cauza felului in care sunt tratat de arbitri. Am 75 de meciuri la nationala si sunt tratat cu asemenea respect... A fost sau nu, chiar nu m-a deranjat acel gol, m-a deranjat maniera de arbitraj. Colac peste pupaza, m-a si eliminat. Balaj nu mai reprezinta nimic pentru mine. Sa ma elimine? Pentru ce, pentru ca s-a simtit cu musca pe caciula cand am zis ca antrenorii pleaca din Romania din cauza manierei de arbitraj?...

           07 Octombrie 20132 comentarii
            Greva la Petrolul! "Baietii se gandesc la o teapa"

            Greva la Petrolul! "Baietii se gandesc la o teapa"

            Fotbalistii Petrolului au intrat, luni dimineata, in greva, ei refuzand sa se antreneze. Motivul protestului il constituie primele de obiectiv care le-au fost promise si pe care nu le-au primit. Presedintele formatiei prahovene, Dan Capra, le-a spus ca nu le poate achita bonusurile deoarece Primaria nu a platit nici pana acum suma de 1,8 milioane de euro. Astfel, antrenorul Cosmin Contra si trei jucatori importanti au luat "cu asalt" biroul primarului Iulian Badescu, insa acesta le-a dat o veste proasta - isi vor primi banii abia anul viitor...

            20 August 20132 comentarii
             Contra, criza de nervi pe aeroport: "Faceti tiganisme!" (Video)

             Contra, criza de nervi pe aeroport: "Faceti tiganisme!" (Video)

             Cosmin Contra, antrenorul celor de la Petrolul Ploiesti, a facut o criza de nervi pe Aeroportul Otopeni, la plecarea spre Olanda. Tehnicianul "lupilor" a fost extrem de deranjat de atitudinea angajatilor de la aeroport, care ar fi intarziat imbarcarea elevilor sai. "Bai, fratilor, noi reprezentam Romania in Europa! Ne faceti pe aici sa asteptam ca fraierii! Faceti tiganisme!", a strigat Contra in terminalul de la Otopeni. VIDEO: Accesati acest link pentru a urmari reactia lui Contra...

             07 August 20132 comentarii
              Cosmin Contra, probleme de sanatate dupa "thrillerul" cu Brasov

              Cosmin Contra, probleme de sanatate dupa "thrillerul" cu Brasov

              Cosmin Contra, antrenorul celor de la Petrolul Ploiesti, a acuzat probleme de sanatate dupa meciul spectaculos cu FC Brasov, incheiat cu victoria echipei sale cu scorul de 6-4. Tehnicianul a aparut la interviul de dupa partida destul de ravasit si a marturisit ca, pentru prima data in cariera, a acuzat o stare de rau in timpul unui meci. "Este pentru prima data cand acuz o stare de rau, nu ma simt foarte bine", a declarat Contra dupa meci. Din fericire, starea lui Cosmin Contra nu a fost una care sa impuna acodarea de ingrijiri medicale, antrenorul revenindu-si dupa fluierul de final...

              09 Mai 2013
               Contra, noul antrenor al Petrolului - oficial

               Contra, noul antrenor al Petrolului - oficial

               Fostul international Cosmin Contra este, incepand de luni, noul antrenor al formatiei Petrolul Ploiesti. "Gurita", care si-a inceput cariera in urma cu doi ani, il inlocuieste la echipa "lupilor galbeni" pe Mircea Rednic, plecat in Belgia la Standard Liege. Cosmin Contra a semnat un contract valabil un an si jumatate, cu optiune de prelungire pentru inca un sezon. "Incepand de astazi (luni - n.red.), Cosmin Contra este, oficial, noul antrenor principal al echipei noastre, semnand un angajament valabil pentru un an si jumatate, cu clauza de prelungire pentru inca un sezon. Imediat dupa parafarea intelegerii, Cosmin Contra, cel care va fi ajutat de Laurentiu Rosu (antrenor secund) si Florin Tene (antrenor cu portarii), a plecat la Brasov, urmand ca, dupa-amiaza, sa conduca primul antrenament al "galben-albastrilor"...

               29 Octombrie 2012

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Ajutor de la Coreea de Nord. Decizia asiaticilor de care profita delegatia Romaniei la Jocurile Olimpice
                Luptatoarea Kriszta Incze s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo, a anuntat marti forul international de profil, dupa ce delegatia Coreei...

                Primul meci de fotbal comentat de o femeie la Euro 2020. Cine se afla in spatele microfonului Pro TV
                Una dintre cele mai cunoscute voci ale departamentului de stiri de la Pro TV, comenteaza in seara zilei de marti, 15 iunie, meciul de fotbal dintre...

                Sorana Cirstea a jucat in meciul zilei la Berlin, contra unei foste invingatoare la Wimbledon. Cum s-a descurcat romanca
                Sorana Cirstea (locul 45 mondial), singura reprezentanta a Romaniei in turneul WTA 500 de la Berlin, a evoluat in primul tur al competitiei cu...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor